AK Parti'den şenlik düzenleyen CHP’li Ceyhan Belediyesi'ne sert tepki

AK Parti'den şenlik düzenleyen  CHP’li Ceyhan Belediyesi'ne sert tepki

21 ilde çıkan orman yangınlarında Türkiye'nin ciğerleri yanıyor. Adana'da da Kozan ve Aladağ'da çıkan Orman Yangınlarına müdahale sürerken Adana'nın Ceyhan İlçe  Belediyesi'nin düzenlediği şenlik tepki çekti.  

Ceyhan İlçe Belediyesi'nin düzenlediği şenliğe AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy sert tepki gösterdi. Özsoy, 'Vatandaşlarımız hayatlarını kaybederken; evleri, seraları, tarlaları yanarken, ormanlarımız küle dönerken,  canlılar telef olurken CHP’li Ceyhan Belediyesi şenlik düzenleyerek büyük bir saygısızlığa, vicdansızlığa ve skandala imza atmıştır. 'dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’i  özür dilemeye davet etti.

İşte Özsoy'un o açıklamaları;

'Komşu ilçe ve illerimiz başta olmak üzere ülkemizde meydana gelen orman yangınlarında vatandaşlarımız hayatlarını kaybederken; evleri, seraları, tarlaları yanarken, ormanlarımız küle dönerken,  canlılar telef olurken CHP’li Ceyhan Belediyesi şenlik düzenleyerek büyük bir saygısızlığa, vicdansızlığa ve skandala imza atmıştır. 
Yaptıkları hiçbir hizmet olmayan, Sosyal Medya Şovmenliğini kendilerine şiar edinen Ceyhan Belediyesi sosyal medya hesaplarında  çıkan yangınlarla alakalı mesaj yayınlayarak sözde üzüntülerini beyan ettikten sonra bir mahallemizde şenlik düzenleyerek her konuda olduğu gibi bu konuda da samimiyetsizliklerini gösterdiler. 

Gün; şenlik değil, birlik günüdür. 
Gün, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını yaşama günüdür. 
Gün; yaralılarımızın yaralarını sarma, vatandaşlarımızın acılarına ortak olma günüdür. 

Bu hassasiyetleri gösteremeyen, milletimizin değerlerini anlayamayan, vatandaşlarımızın acılarına saygı duymayan CHP’li Ceyhan Belediyesi’ni kınıyoruz. 

Ceyhan Belediyesi hizmetsizliğini şenlik adı altında basit etkinlikler yaparak bastırmaya, hemşerilerimizin gözünü boyamaya çalışıyor. 

Bu etkinlik yangınların söndürülüp, vatandaşlarımızın yaraları sarılmaya başlanınca  da yapılabilirdi. 
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’i  bu yakışıksız tutumundan dolayı tüm vatandaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz. 

Bizler tüm kadrolarımızla sahada yanan ormanlarımız ve zarar gören vatandaşlarımız için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. 

Başta Adanamızda olmak üzere devletimiz  tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanındadır. 
Yangın söndürme çalışmalarında üstün gayret gösteren tüm kurumlarımıza ve cansiperane çalışan ekiplerimize teşekkür ediyoruz. 

Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Rabbim  ülkemizi her türlü afetten, her türlü saldırıdan  korusun.'
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER