AK Parti'li 11 büyükşehir belediye meclis grup başkanvekili Adana´da buluştu

AK Parti'li 11 büyükşehir belediye meclis grup başkanvekili Adana´da buluştu

AK Parti'li 11 büyükşehir belediye meclis grup başkanvekili, Adana'da bir araya geldi.

AK Parti Adana İl Başkanlığı'nın düzenlediği toplantıya grup başkanvekilleri Mehmet Tevfik Göksu, Ozan Gülaçtı, Murat Özcan, Ali Çetin, Murat Köse, Bekir Altan, Özgür Hızal, İsmail Yerlikaya, Hürol Önder, Cüneyt Yüksel ve Mustafa Arı katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Türkiye siyasetinde 'CHP ZİHNİYETİ' diye bir kavram olduğunu, Statüko, baskı, darbe severlik, takiyye, partizanlık, milli değerlere düşmanlık, yokluk, yoksulluk, yolsuzluk, beceriksizlik denildiğinde hep bu zihniyetin akla geldiğini söyledi. 

Göksu, 'CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, aradan 3 yıl, 6 ay, 17 gün geçmiş olmasına rağmen, hala "engelleniyoruz" bahanesinin ardından çıkma cesaretini gösterememişler ve "acziyet deklarasyonları" yayınlamaya devam etmektedirler.' ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Türkiye siyasetinde 'CHP ZİHNİYETİ' diye bir kavram vardır. Bu kavram CHP dışında hiçbir parti için kullanılmamıştır. Farklı zamanlarda, farklı mekânlarda, farklı isimlerle karşımıza çıkarlar, ama söylem ve davranışlarıyla CHP ZİHNİYETİNDE olduklarını asla saklayamazlar. Statüko, baskı, darbe severlik, takiyye, partizanlık, milli değerlere düşmanlık, yokluk, yoksulluk, yolsuzluk, beceriksizlik denildiğinde hep bu zihniyet akla gelir. Tüm bu kavramlarla yan yana duran CHP ZİHNİYETİ bir türlü milletimizin yanında duramamıştır.

ENGELLENİYORUZ BAHANESİ

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra, 11 Büyükşehrimiz maalesef bu zihniyet tarafından yönetilmeye başlamıştır. Seçimde milleti aldatmak için söyledikleri yalan vaatlerle iş başına gelen CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, aradan 3 yıl, 6 ay, 17 gün geçmiş olmasına rağmen, hala "engelleniyoruz" bahanesinin ardından çıkma cesaretini gösterememişler ve "acziyet deklarasyonları" yayınlamaya devam etmektedirler.

HADLERİNİ AŞMAYA BAŞLAMIŞLARDIR

Yönettikleri şehirlerin geleceğine dair söyleyecek sözleri bulunmayan ve beceriksizliklerini türlü bahanelerin ardına saklamaya çalışan CHP'li 11 başkanın yalanlarını daha önceki bildirilerimizde rakamlarla çürütmüştük. Söyledikleri yalanların milletimiz nezdinde itibar görmediğini fark eden CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, son yayınladıkları bildirilerde hem yalanlarının dozunu artırmış hem de hadlerini aşmaya başlamışlardır.

Yerel seçimlere 1,5 yıldan az bir zaman kala, "Tarlada izi olmayan CHP'li başkanların harmanda yüzlerinin olmayacağı, yani milletimizin yüzüne bakamayacakları çok açıktır". Bundan dolayıdır ki, milletimize verecekleri hesap günü yaklaştıkça, korkularıyla beraber yalanları da artmaktadır. Çünkü yalan söylemenin en büyük sebebi korkudur.

ADANA'DA TUTULMAYAN VAATLER, İŞÇİ KIYIMI, PARTİZANLIK, İSRAF ve İFLAS

Bizler, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, Muğla, Mersin, İzmir, Tekirdağ ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak, daha önce söz verdiğimiz gibi, bu beceriksiz CHP zihniyetine meydanı bırakmamak ve 20 yıldır omuz omuza yürüdüğümüz milletimize gerçekleri haykırmak üzere bugün Adana'da bir araya geldik.

CHP tarafından yönetilen her büyükşehirde olduğu gibi Adana'da da durum farklı değildir. Söz verilen ve tutulmayan vaatler, işçi kıyımı ve partizanlık, iş bilmezlik ve beceriksizlik, israf ve iflas. Ve tüm bunları gizlemek için ortaya atılan "engelleniyoruz yalanlarıyla dolu acziyet deklarasyonları". 2019 yılında büyük vaatlerle ve hazırladıkları animasyonlarla, hemşerilerimizden oy isteyen CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, 4. Yılında verdiği sözlerin hiç birini tutmamış, tek bir yeni projenin temelini atamamıştır. Üstelik önceki dönemde başlatılan birçok projeyi de durdurarak kaderine terk etmiştir.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ BORÇ BATAĞINA SAPLAMIŞTIR

Seçim öncesinde "Belediyenin borç sorununu 6 ayda çözerim" diyen CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, belediyeyi borç batağına saplamıştır. "Ben işçi dostuyum, bir tek emekçi kardeşimizi bile işinden etmeyeceğim" dediği halde 3 binden fazla kardeşimizi işinden ekmeğinden etmiştir. Bu iki örnek size de tanıdık gelmiyor mu? İstanbul'da da aynı zihniyet, aynı söylemle iş başına gelerek belediyeyi borçlanamaz hale sokmuş ve 15.819 kişiyi işten atmıştır. Yani varlık amacı yapmak değil, yıkmak olan CHP ZİHNİYETİ dediğimiz şey tam olarak budur.

OLMAYAN SAHRA HASTAHANESİ İLE ADANA'YI ZAYTUNG HABERLERİNE MEZE ETMİŞTİR

Adanalılara hizmet üretmek yerine, şov reklam ve mağdur edebiyatını siyaset biçimi olarak benimseyen ve Adana'mızda taş üstüne taş koymayan CHP'li Zeydan KARALAR, olmayan bir Sahra Hastanesi ile Adana'yı uluslar arası zaytung haberlerine meze etmiştir. Belediyenin onca gelir kalemi varken, sırf şov yapmak için kendi makam odasına haciz tiyatrosu düzenlemiştir. Koca belediyede başka hiç masa yokmuş gibi, kahvehaneden getirttiği masa ile komik pozlar vermiştir. Belediye Başkanları ve onlarca milletvekiliyle birlikte açtıkları 100 kişilik bir kreş, bizlere CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı şahsında CHP ZİHNİYETİNİN vizyonsuzluğunu bir kez daha göstermiştir.

ADANA'NIN BÜTÇEDEN GELEN PAYI % 130 ARTTI

Sürekli; "merkezi hükümet bizi engelliyor" yalanına sığınan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı ve yönetimini yine kendilerinin yayınladığı faaliyet raporları yalanlıyor. Bakınız; 2020 yılında Adana Büyükşehir Belediyemize merkezi idareden gelen para 801 milyon 135 bin TL iken geçtiğimiz yıl bu rakam, 1 milyar 830 milyon TL olmuştur ve bu merkezi bütçeden gelen payın %130 arttığını göstermektedir.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ

AK Parti hükümetimiz, bir yandan Adanamızın gelirlerini arttırırken, diğer yandan şehrimize katkılar sunmaya devam etmektedir. CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı "Bütçemiz yeterli değil, bitiremeyiz" dediği ancak Adanamızın trafiği için hayati önem taşıyan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, Ulaştırma Bakanlığımız tarafından devir alınmış ve yapımı devam etmektedir. Sadece bu proje ile Adana'ya 1 milyar TL'nin üzerinde ekstra bir katkı daha sağlanmıştır.
Adana özelinde verdiğimiz bu örnekler bile tek başına CHP ZİHNİYETİ'NİN yalan ve algı zihniyeti olduğunu göstermektedir.

Buradan aziz milletimizle bazı verileri paylaşmak ve sormak istiyoruz;

CHP'li Başkanlar tarafından yönetilen, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, Muğla, Mersin, İzmir, Tekirdağ ve İstanbul illerimize son 18 yılda, 1 trilyon 135 milyar 650 milyon TL yatırım yapılmıştır. CHP'li Başkanlar tarafından söylenen, yönettikleri şehirlerin yatırımlarının engellendiği ifadeleri külliyen iftira yalan ve acizyetlerinin itirafıdır. AK Parti hükümetlerimiz ve AK Partili Belediyelerimiz hiçbir ayrım gözetmeksizin, 20 yıldır ülkemizin her bir karış toprağına yatırım yapmaktadır. AK Partinin olduğu yerde ayrımcılık olmaz. Eğer bir ayrımcılık ve partizanlık aranıyorsa, CHP ZİHNİYETİ'NİN olduğu yerlere bakılmalıdır.

On yıllar boyunca AK Parti Belediyeciliği ile tanışmayan İZMİR, ESKİŞEHİR, MUĞLA, AYDIN ve HATAY vilayetlerimize yapılan yatırımlar bunu en büyük şahididir. Son 18 yılda İzmir'e 112.6 milyar, Eskişehir'e 32.6 milyar, Muğla'ya 30.4 milyar, Aydın'a 36.5 milyar, Hatay'a 43.2 milyar TL yatırım yapılmıştır. Hemen burada komşumuz olan Mersin ilimize ise, son 18 yılda yaklaşık 52 milyar yatırım yapılmıştır.

YALAN SÖYLEMELERİNİN TEK SEBEBİ KORKUDUR

Gerçekler bu kadar açıkken, CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı neden algı yapmakta ve neden engelleniyoruz yalanına sarılmaktadır? Bunun tek sebebi korkudur. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi; "yalan söylemenin en büyük sebebi korkudur". CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının halka vereceği hesap zamanı yaklaşmaktadır. Verdikleri hiçbir sözde durmayan, görev sürelerini açık ve gizli ortaklarına pay dağıtmakla geçiren CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanına, bu yaptıklarının hesabını aziz milletimiz sandıkta soracaktır.

Bizler 11 Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak bugün Adana'dan bir kez daha soruyoruz; AK Parti hükümetimiz ya da AK Partili meclis üyelerimiz tarafından "engellenen' bir tane projeniz var mıdır? Varsa bu projeyi milletimizle paylaşın. 3.5 yılı geride bırakmış olmanıza rağmen, bu dönemde başlayıp bitirebildiğiniz bir tane vizyoner projeniz var mı? Varsa bu projeyi kamuoyuyla paylaşın. Arkasına sığındığınız yalan algı ve bahanelerin artık beceriksizliğini ve acziyetinizi örtmediğini bilin. Bu basit yalanlardan artık vazgeçin. CHP'li başkanlar tarafından yönetilen 11 Büyükşehirde, o şehrin gençleri, kadınları, çocukları ve geleceği için hangi yeni proje hayata geçirilmiştir? Söz konusu CHP'li başkanlar, yönettikleri şehirlerde, mazeretten başka ne üretebilmişlerdir?

Milletimiz bilsin ki;

CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, milletimizi algı şov ve yalanlarla aldatmaya devam ettiği sürece, bizler de gittiğimiz her şehirde, hemşerilerimizin hukukunu korumak için, gerçeğin ışığını milletimizle buluşturacak ve milletimizle birlikte çıktığımız yolda dosdoğru yürümeye devam edeceğiz. Saygılarımızla 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER