Alparslan Kuytul FETÖ'cü Asım Yıldırım'ın kanalına konuk oldu

Alparslan Kuytul FETÖ'cü Asım Yıldırım'ın kanalına konuk oldu

Alparslan Kuytul FETÖ firarisi Asım Yıldırım’ın kanalına konuk oldu.  “Silahlı terör örgütünün propagandasını yapma” ve “Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme” iddiasıyla tutuklanan Alparslan Kuytul geçtiğimiz yıl Aralık ayında tahliye edilmişti. 

Alparslan Kuytul FETÖ ve elebaşına destek verdiği iddialarını reddetmiş ve 3 Kasım 2020’de görülen karar duruşmasında beraat etmişti. 

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul, FETÖ darbesi sırasında yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilmişti. Ancak  hem Kuytul hem de destekçileri bu kayıtların montaj olduğunu iddia etmişti. Mahkemede konuşan Kuytul, FETÖ ile senelerce mücadele ettiğini iddia ederek kendisine yönelik suçlamaları iftira olarak değerlendirmişti. Alparslan Kuytu15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurt dışına kaçan FETÖ firarisi Asım Yıldırım’ın Youtube kanalına konuştu

FETÖ firarisi Asım Yıldırım’ın iki saati aşan programında konuşan Alparslan Kuytul “Fetullah gülen Hoca efendi [FETÖ elebaşı]şu an karşınızda olsa onunla ne konuşurdunuz? sorusuna cevap verdi. Alparslan Kuytul FETÖ elebaşı hakkında konuşurken kamuoyunda gündeme gelen sert tavrından oldukça uzaktı: “15 Temmuz’u siz mi yaptınız diye sormak isterdim.” Alparslan Kuytul bu cevabın ardından FETÖ firarisi Asım Yıldırım’dan adeta azar yiyince sözlerini düzeltti. Cevabının geri kalan kısmında İslami bir hareket metodu için FETÖ elebaşına tavsiyeler vereceğini söyleyen Alparslan Kuytul FETÖ ve elebaşını İslami bir cemaat veya tarikat olarak gördüğünü kabul etti. Alparslan Kuytul FETÖ firarisi Asım Yıldırım’ın programında ayrıca kendisine sorulan “Recep Tayyip Erdoğan şu an karşınızda olsa ona ne demek isterdiniz?” sorusuna ise tehdit ederek cevap verdi: “Çok zulüm ettiniz, ahiretinizi düşünüyorsanız bundan vazgeçin, yoksa dünyanızda ahiretinizde berbat olacak, derdim.”

Tehdit edildiğini iddia etti

Alparslan Kuytul, FETÖ firarisi Asım Yıldırım’ın programına konuk olduktan dün yaptığı bir açıklamada suikast ile tehdit edildiğini iddia etti. Susturulmak istendiğini iddia eden Alparslan Kuytul, “doğru bildiği yoldan dönmeyeceğini” iddia ederek FETÖ propagandası yapmaya devam edeceğini ilan etti.

Alparslan Kuytul’un konuştuğu Asım Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınacağını anlayınca evinden ayrılarak önce gaybubet evine yerleşmiş ardından yurt dışına kaçmıştı. ABD’de kaçan tetikçi Asım Yıldırım kanalında Necdet İçel, Bahattin Karataş, Halit Esendir gibi FETÖ yöneticileriyle program yapmıştı.

Kaynak:
FETÖ Gerçekleri


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER