ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Anadolu Aslanlar İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çalışkan, “Ahlak ve maneviyatımızın çokça tahrip edildiği şu günlerde eğitim ve öğretimin önemi daha da artmıştır. Bu sorumluluğun bilincinde olan öğretmenlerimizin, gençlerimizin yetiştirilmesinde göstermiş oldukları gayret takdire şayandır.

Gelişim ve ilerleme, iman esaslarını referans alan bilinçli ve eğitimli gençlerin yetişmesiyle sağlanabilir. Bu gençlerimiz yetiştikçe hep birlikte göreceğiz ki başarı ülkemizin vazgeçilmezi kaderi olacaktır. Toplumların yetişmesini ve geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimize bu hususta büyük sorumluluklar düşmektedir. 

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerimize düşen bu büyük sorumluluğun yanında bizler de elimizi taşın altına koymalı, “Hayırlı Nesiller” in yetişebilmesi için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları harfiyen yerine getirmeliyiz. 

Unutmamalıyız ki oluşan her kuşakta, yetişen her gencimizde bizlerin imzası bulunmaktadır. “Hayırlı Nesiller” yetiştirerek, ileride çocuklarımıza Talim ve Terbiyeyi verecek olan Şuurlu Öğretmenlerimiz de bizlerin elinde yetişecektir. O halde bizler sorumluluklarımızı yerine getirmeli İnsanlığın kurtuluşuna vesile olacak nesiller yetiştirmeyi kendimize bir görev olarak edinmeliyiz.  

Merhum Necmettin Erbakan Hocamızın: ‘Gençlerimizin ve onları eğitmekle yükümlü öğretmenlerimizin sahip olduğu imkânları arttırdığımız ölçüde geleceğe güvenle bakabiliriz.’ Sözünü hatırlatarak bir kez daha üzerimizde bulunan sorumluluğa dikkat çekmek istiyorum.

Bu vesileyle, hala hayatta olan üzerimizde bugüne kadar emeği olan kıymetli öğretmenlerimizin-eğitmenlerimizin, ilim adamlarımızın, Kur’an Eğitimimizle meşgul olan hocalarımızın hürmetle ellerinden öpüyor, eğitim camiamızın tüm değerli öğretmenlerini saygı ve sevgiyle selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER