ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan üç aylar mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan üç aylar mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Hicri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan ayını içerisinde bulunduran üç ayların başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çalışkan Mesajında: “Allah’ın (azze ve celle) hikmeti gereği bazı vakitler diğer vakitlere göre üstün kılınmıştır. Yine diğer zaman dilimlerine göre üstün olan bir vakte girmenin mutluluğu içerisindeyiz. 

Üç aylar Allah’ın (azze ve celle) rahmet, feyiz ve bereketiyle insanlığa hediye ettiği manevi hazzı ve huzuru içerisinde barından mübarek bir zaman dilimidir. Bu mukaddes zaman diliminin tüm İslam alemi için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Biz Müslümanlara tüm hayat koşuşturmamız içerisinde kendimizi sorgulama fırsatı sunan, manevi atmosferi sayesinde kendimizi yenilemeye fırsat bulabileceğimiz üç aylar, maalesef bu yılda pandemi gölgesinde ihya edilecektir. 

Rahmet mevsimi olan üç ayların ilk cemresi Regaib gecesidir. Regaib kandili olarak idrak ettiğimiz bu gecede Rabbimize yönelerek O’nun rızasını aramalı ve bolca ibadet etmeliyiz. 

İbadetlerimizi gerçekleştirirken şu hususu unutmamalıyız! Bizler sıcak evlerimizde üç ayları karşılarken birçok İslam coğrafyasında mülteci olarak yaşayan Müslüman kardeşlerimiz dondurucu kışın, açlığın, susuzluğun ve gelecekten ümit kesmiş olmanın çöküntüsüyle üç ayları karşılayacaklardır. 

Bizlere düşen Peygamberimizin (S.A.V) ‘Kim bir Müslüman’ın dünya sıkıntılarından bir sıkıntıyı giderirse, Allah da onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir.’ (Ebû Dâvûd, Edeb, 60) sözünü hiçbir zaman unutmayarak maddi manevi kardeşlerimizin yanında olup küçük de olsa yaralarına merhem olmalıyız.

Bu mukaddes zaman diliminde Cenâb-ı Hakk’tan niyazımız bizi birbirimize yakınlaştırarak kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesidir. Sözlerime Peygamberimizin (S.A.V) bu kıymetli zaman dilimine ulaştığında çokça ettiği şu duayla son vermek istiyorum. ‘Allah’ım, Receb ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.’ (Taberânî, el-Mu’cemü’l-evsat, IV, 189.) 

Bu vesileyle tüm kardeşlerimizin, milletimizin ve İslam Aleminin Regaib Kandilini tebrik eder, üç aylarımızın ümmetin birliğine, bela ve musibetlerden korunmamıza vesile olmasını Cenâb-ı Hakk’tan niyaz ederim.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER