ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, üç ayların başlangıcı dolayısıyla mesaj yayımladı

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, üç ayların başlangıcı dolayısıyla mesaj yayımladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Receb, Şaban ve Ramazan ayını içerisinde bulunduğu üç ayların başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Çalışkan mesajında: “Nihayet hasretle yolunu gözlediğimiz rahmet ve mağfiret iklimine kavuştuk. Receb ve Şaban ayları, Ramazan ayı ile birleştirerek “Üç Aylar” olarak adlandırılmıştır. 


Bu mübarek aylar, Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretinin üzerimize bol bol indiği vakitlerdir. Bizleri bu mübarek mevsime ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve senalar eder, bu mukaddes zaman diliminin tüm İslam alemi için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ederim.


Geçen yıl pandemi gölgesinde ihya ettiğimiz bu mübarek iklimi bu yıl pandemi gölgesinde ihya etmiyor olsak da müslümanlar olarak büyük imtihanlardan geçmekteyiz. Birçok islam beldesinde zulüm devam etmekte, müslüman kardeşlerimiz soğuk kış aylarında zorlu koşullar altında yaşamaya çalışmaktadır. 


Bu zorlu dönemde rahmet ve mağfiret iklimi üç ayları fırsat bilip bu mübarek ayları kendimiz için diriltici bir bahar mevsimi olarak inşaa etmeliyiz. Yaratılış gayemizi yeniden tefekkür etmeli, sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlamalı, yüreklerimize hakikat tohumlarını ekmeliyiz. 


Tüm İslam beldelerinde üç ayların diriltici bir bahar mevsimi olarak yaşanmasını, kardeşlik bağlarının güçlendiği, hakikat tohumlarının ekildiği, zorluklardan kolaylıklara çıkıldığı bir zaman dilimini yaşamayı Rabbimizden niyaz ediyorum. 


Sözlerime Peygamberimizin (S.A.V) bu kıymetli rahmet iklimine ulaştığında çokça ettiği şu duayla son vermek istiyorum. ‘Allah’ım, Receb ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.’ (Taberânî, el-Mu’cemü’l-evsat, IV, 189.)”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER