ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan'dan 28 Şubat mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan'dan  28 Şubat mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan 28 Şubat’ın yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

28 Şubat’ta Milletin iradesine “darbe” vurularak, siyasi tarihe kara bir leke sürüldüğünü ifade eden Çalışkan: “28 Şubat 1997 tarihi maalesef siyasi tarihimize kara bir leke olarak işlemiş, ülkemizde onarılması zor maddi manevi yaralar açmıştır.

28 Şubat 1997’de sadece milletin iradesine değil ekonomiye de darbe vurulmuştur. Bunun sonucunda yatırımlar durmuş, piyasada belirsizlik baş göstererek ekonomi milyarlarca dolar zarara uğratılmıştır. 

Tarihin en uzun süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı ardından ‘Bin yıl sürecek’ denilen darbe süreci geride birçok mağdur bırakmıştır. Başörtüsü yasaklarıyla milletin huzuru bozularak kutuplaşma oluşturulmuştur. Nice gencimiz başörtüsü yasakları sebebiyle eğitim hayatına son vermek durumunda bırakılmıştır.

Ankara Sincan’da tanklarla geçiş yapılarak Millete göz dağı verilmiştir. Halkın iradesiyle başa gelmiş 54. Hükümet Başbakanı Merhum Erbakan’ın önüne 20 madde konularak TBMM’de kurulan hükümet MGK bildirisiyle yıkılmak istenilmiştir. Merhum Erbakan Hoca bu süreçte büyük bir mücadele vererek gelecek nesillere güçlü ve güzel bir ülke bırakma hayaliyle çalışmalarına ve mücadelesine hiçbir zaman ara vermemiştir. 

Rahmet mevsiminde olduğumuz şu dönemde Rabbimizden niyazımız bir daha asla böyle kara günlerin yaşanmamasıdır. Başta Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan olmak üzere o dönemde zulme uğramış bugün aramızda olmayan tüm büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER