ASKON Başkanı Çalışkan'dan 2021-2022 Eğitim – Öğretim Dönemi Mesajı

ASKON Başkanı Çalışkan'dan  2021-2022 Eğitim – Öğretim Dönemi  Mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan, 2021-2022 Eğitim – Öğretim Dönemi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs Pandemisi nedeniyle kapalı olan okullarımızın açılmasıyla büyük heyecan içerisinde olan eğitimciler ve öğrencilerimizin heyecanını yürekten paylaştığını aktaran Çalışkan şunları kaydetti:

 “ Koronavirüs Pandemisi nedeniyle 2020 Mart ayı ortalarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin ilk zili bugün çalmış oldu. 

Yeni eğitim-öğretim dönemin başlamasıyla, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, büyük bir fedakârlık ve emekle onları bugünlere getiren ailelerinin ve yurdumuzun her köşesinde hizmet veren tüm eğitimcilerimizin heyecan ve mutluluklarını yürekten paylaştığımı belirtmek isterim.

Eğitim, kuşkusuz; yaklaşım kazandırma işidir. Kişinin, davranışlarını, tutumlarını, dünyaya bakışını şekillendiren ve faydalı işler yapmasını sağlayan Eğitim Öğretim faaliyetleri büyük emeklerle yapılmaktadır.

Bu doğrultuda bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Eğitim camiası ile birlikte ülkemizi, eğitim öğretim alanında üst seviyeye taşımak, ahlaklı ve edepli bir neslin yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. 

Eğitimde en önemli faktör öğretmenlerimizdir. Onlar sadece “öğreten” olmamalıdır. Öğretmenlerimiz gençlerimize, birer baba ve anne gibi yaklaşabilmeli ve memleketimize ve ümmete yakışır “Örnek İnsan” yetiştirmelidirler. Ayrıca böyle hassas bir konuda, bu vazifeyi üstlenen tüm öğretmenlerimize gereken tüm fedakârlıklar yapılmalı ve itibarları yükseltilmelidir.

Büyük şairimiz Yunus Emre’nin; ‘Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride, illa edep illa edep’ sözlerine de hatırlatarak gençlerimizin bu sözleri hakkıyla anlamasını ve İlmin, edepten daha ileride olmadığını daima hatırlarında tutmalarını temenni eder bu vesileyle yeni Eğitim-Öğretim döneminin hayırlar getirmesini dilerim.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER