Bağımlılıkla Mücadele Adana İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele Adana İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele Adana İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında yapıldı.

Bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, bu mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla gerçekleştirilen toplantı Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda daha önceki toplantıda alınan kararlar ve yürütülen faaliyetler değerlendirilerek katılımcılar tarafından görüş ve öneriler iletildi. Toplantıda bulunan kamu kurum ve kuruluşları da bağımlılıklarla mücadele kapsamında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Köşger, bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde yürütülen ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaların bu toplantıda ayrıntılı olarak değerlendirileceğini söyledi.

Bağımlılıkla mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirten Vali Köşger,  toplum hayatını tehdit eden unsurların başında gelen bağımlılığın her türlüsüyle mücadeleye topyekûn olarak titizlikle devam edileceğine vurgu yaptı.

Vali Köşger, “Bağımlılık, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de karşı karşıya kaldığımız en büyük sorunlardan bir tanesi. Maalesef toplumda infial yaratan birçok olayın temelinde bağımlılığın olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bu sorun sadece bağımlı olanların ve ailelerinin değil, tüm toplumu yakından ilgilendiren bir sorun ve bu sorunla başa çıkmak için bu mücadelede görev alan herkesin bu konuya hassasiyet göstermeleri ve tüm kurumlarımız arasında sağlanan işbirliği büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Toplantıya Vali Köşger’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tahir Özgenç, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER