Başkan Kocaispir Yüreğir Belediyesi'ndeki hırsızı yakalattı

Başkan Kocaispir Yüreğir Belediyesi'ndeki hırsızı yakalattı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, belediyedeki usulsüz bir ödemeyi açığa çıkardı ve sorumlular hakkında yasal işlem başlattı.  

 

Hakkında Yüreğir Belediyesi tarafından suç duyurusunda bulunulan Ömür Sevinç adlı belediye personeli görevden ihraç edilip tutuklandı. 

 

Yüreğir Belediyesi'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada Belediyede kullanılan bilgi işlem programının işlevselliğini yitirmesi nedeniyle sistem değişikliği kararı alındığı, bilgi işlem müdürlüğünün sistem değişikliğinden kaynaklı hatalar olabileceği bu nedenle veriler üzerinde kontrol yapılmasını tavsiye etmesi üzerine Mali hizmetler müdürlüğü tarafından 08.10.2020 tarihli ve 56766413-384/a sayılı yazı ile oluşturulan komisyon tarafından program değişikliği kapsamında yapılan kontrollerde, belde belediyelerinin kapanması sonucu Havutlu Belediyesi’nden 2009 yılında Yüreğir Belediyesine  geçen Ömür SEVİNÇ tarafından; Devrim ÇELİK, Celil YAZICIOĞLU ve Mustafa BOZKURT isimli şahıslar ile Tuğra Dream House Sitesi Yönetimi banka hesaplarına Belediyeye ait Halkbank ve Ziraat Bankası hesaplarından toplamda 792.841,94 TL tutarında hiçbir karşılığı olmayan usulsüz ödeme yapıldığının tespit edildiği ifade edildi. 

İŞTE O AÇIKLAMA

BAŞKAN KOCAİSPİR SORUŞTURMA İZNİ VERDİ

Bu durum Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından derhal belediye başkanımıza bildirilmiştir. Başkanlık makamının 11.11.2020 tarihli ve 56766413-433 sayılı soruşturma onayı ile Teftiş Kurulu Müdürlüğü, Ömür Sevinç hakkında soruşturma başlatmış ve Devlet Memurluğundan Çıkarma cezası ile cezalandırılmıştır. Ayrıca Teftiş Kurulu Müdürlüğü tarafından Ömür Sevinç ve hesabına para gönderdiği şahıslar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulması için Hukuk İşleri Müdürlüğüne yazı yazılmıştır.


HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULAN SEVİNÇ TUTUKLANDI
Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından ivedilikle Ömür Sevinç ve hesabına para gönderdiği şahıslar hakkında ‘’ Görevi Kötüye Kullanma, Nitelikli Zimmet, Resmi Belgede Sahtecilik, Özel belgede sahtecilik’’ suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu şikayet üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, 2020/44158 soruşturma numaralı dosya ile bu olay hakkında soruşturma başlatmış ve Ömür Sevinç isimli şahıs tutuklanmıştır.


250 BİN TL'Yİ  İADE ETTİ
Ömür Sevinç, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün parayı iade etmesini istemesi üzerine 250.000 TL’yi iade etmiştir.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI
Hukuk İşleri Müdürlüğümüz tarafından bakiye 542.841,94 TL kamu zararının tahsili amacıyla Ömür Sevinç ve para gönderdiği kişilere Adana 7. İcra Müdürlüğü’nün 2020/11730 Es, 2020/11731 Es, 2020/11733 Esas Sayılı dosyaları ile icra takibi başlatılmıştır. Borçluların mal kaçırma ihtimaline binaen; 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2020/32 D.İş, 9.Asliye Hukuk Mahkemesi 2020/23 D.İş, 9.Asliye Hukuk Mahkemesi 2020/24 D.İş dosyaları ile ihtiyati haciz talepli dava açılmıştır. Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından açılan bu davaların kabulüne karar verilmiş ve icra dosyalarında borçluların taşınmazları, taşınırları ve banka hesaplarına haciz konulmuştur. Yapılan tüm bu hukuki işlemler belediye başkanımızın talimatı ile titizlikle takip edilmiş olup halen de takibine devam edilmektedir.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER