Çelik, Ceyhan Teşkilat Buluşması'nda konuştu

Çelik, Ceyhan Teşkilat Buluşması'nda konuştu

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığınca Devlet Bahçeli Tesislerinde düzenlenen "Ceyhan Teşkilat Buluşması" AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de katılımıyla gerçekleşti.
AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül'ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana milletvekilleri Abdullah Doğru, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zembilci, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve çok sayıda vatandaş katıldı.


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik programda yaptığı konuşmada 'O emekli generalin yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların tesadüf olduğunu düşünmeyin. Aynı zihniyetin ürünleri' dedi.

İşte Çelik'in konuşmasından satır başları;

"AK Parti vatandaşın desteğiyle Türkiye'nin nefes almasını sağlayan bir ortam oluşturdu. Yoksa ikili iktidar yapısı vardı. Millet kime oy verirse versin kimi desteklerse desteklesin sonuçta geliyorlardı, seçilmiş hükümetin ne yapacağına karar veriyorlardı.

O emekli generalin yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların tesadüf olduğunu düşünmeyin.  Aynı zihniyetin ürünleri, Türkiye'nin Cumhurbaşkanını terör örgütünün siyasi ayağı olarak nitelendirmek ahlaksızlığın ta kendisidir, vicdansızlığın ta kendisidir, akıl yoksunluğunun ta kendisidir. Çıkmışlar, utanmadan Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' diyorlar. Siyaset biliminde, 'halkını gördüğü zaman tankın arkasına, topun, tüfeğin arkasına saklanana diktatör denir.'

'İdlib'de ne işimiz var diyenlere şunu sormak ve söylemek lazım. 'Sen PKK Suriye'nin kuzeyinde bir terör devletçiği mi kursun, DEAŞ terör örgütü Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin sınırdaşı mı olsun istiyorsun?' Terörle mücadelede, bütün dünyadan duymadığımız tenkitleri Türkiye'nin içinde bazı siyasi partilerden duymak son derece üzüntü vericidir. '
KAZANIMLARA KARŞI PUSUDA BEKLEYENLER

'Bakın, bizim ilk yola çıktığımız zamanlardaki Türkiye'yi hatırlayın. Türkiye'nin üzerinde kurulan vesayeti hatırlayın. Milli Eğitimle ilgili bir şey yapacaksınız, önünüze askeri vesayeti yada yargı vesayetini çıkarırlar. Bir katsayı düzenlemesi yapacaktınız o zaman Genelkurumay Başkanı çıkıyordu katsayı düzenlemesine karşı siyasi mesaj veriyordu. Yada bir yargı mensubu o zaman çıkıyordu hükumetin önüne set çekecek 367 kararında olduğu gibi bir takım kararlar uyduruyordu. Bunlar aşıldığı için bunlar çabuk unutuluyor. Hep beraber verdiğimiz demokrasi mücadelesinin kıymeti, hep beraber vesayeti ortadan kaldırmak için verdiğimiz mücadelenin kıymeti çabuk unutuluyor. 

Ama bugünlerde bir olay oldu. Bugünlerde üst üste gelen olaylar, her birine baktığımız zaman elde ettiğimiz kazanımları korumak için ne kadar daha çok çalışmamız gerektiğini ve bu kazanımlara karşı pusuda bekleyenlerin aynı pusu kültürünün devam ettiğini gösterdi. Önce emekli bir Genelkurmay Başkanı çıktı, TBMM'den çıkarılmış bir yasa için o yasanın altında imzası olan arkadaşlarımızı çirkin bir biçimde bir terör örgütüyle yan yana zikretti. Şimdi bunun manası nedir? Bunun manası, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti buna güçlü bir tepki vermeseydi, bundan sonra hiçbir milletvekili Mecliste bir yasaya, Meclis iradesinin üstüne ipotek koymak isteyenlerin birinin müsaadesi olmadan imza atamazdı.

TBBM'nin sizin adınıza milletin adına yasama dokunulmazlığı var. Orada imzası olan milletvekilleri mutlak dokunulmazlığa sahiptir. Üstelik çıkan yasanın içeriğinde ne var biliyor musunuz? Asker kişilerin sivil mahkemede yargılanması gerektiği yasanın içinde ne var? Hangi suçlardan dolayı sivil mahkemelerde yargılanacak?

Bir şehri ele geçirmek, Silahlı isyana teşvik, Devletin gizli belgelerini yayma, bu ve benzeri konularda sivil mahkemelerde yargılanacak.

Herhangi bir yerde yapılacak yargılamanın ast üst ilişkisinin hiyerarşik olarak son derece kuvvetli olduğu bir yerde sağlıklı bir sonuç alması mümkün değil.

AK Parti bütün bunları yaparak, bütün bunları aşarak sizin verdiğiniz destekle sizin nefes almanızı sağlayan bir ortam oluşturdu'  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER