Çelik, Sarıerığlu, Erdinç, Doğru, Zenbilci ve Dağlı'dan emekli amirallerin küstah bildirisine sert tepki

Çelik, Sarıerığlu, Erdinç, Doğru, Zenbilci ve Dağlı'dan emekli amirallerin küstah bildirisine sert tepki

Montrö Boğazlar Sözleşmesi bahane edilerek  küstah bir bildiri yayımlayan emekli 103 amiralle ilgili, art arda tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Çelik Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez. Bu yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir." dedi.

İŞTE AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'İN AÇIKLAMALARI;

'Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez. Bu yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir.

Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklaması yok hükmündendir. Bu yaptıkları hem milli iradeye hem de bir dönem taşıdıkları üniformaya saygısızlıktır. Bu, vesayet özlemiyle tutuşan bir zihniyetin canlı olduğunun da kanıtıdır.

Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerimiz için güçlü bir mücadele verirken, birtakım emekli askerin suni gündemler üretmek suretiyle Mavi Vatan mücadelesini yürüten Cumhurbaşkanlığı makamını ve Hükümetimizi hedef almasına en güçlü cevapları vermeye devam edeceğiz.

Seçilmiş siyasi iradeye yönelik kullanılan bu ilkel dili kınıyoruz. Kaldı ki Mavi Vatanda mücadele veren ordunun başkomutanını cephe gerisinde hedefe koymanın askeri terminolojideki karşılığı da bellidir. Bu zihniyetle siyasi ve hukuki mücadelemiz sürecektir.
Bugüne kadar aziz milletimizin karşısında kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir, verilmeye de devam edilecektir.

DENİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE VE MİNNETLE ANARAK, CUMHURİYETE, DEMOKRASİYE, VATANA VE MAVİ VATANA SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ.'
 

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI JÜLİDE SARIEROĞLU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'da yaptığı açıklamada , ' Halkın gücünün üzerinde güç tanımıyoruz.' dedi.

Sarıeroğlu, ' Birkaç emekli amiral bir ‘bildiri’ yayınlayarak millet iradesini hedef almış. #HaddiniziBilin Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde milli iradeyi hedef alan her türlü antidemokratik girişime karşı bugüne kadar gerken yapılmıştır. Yine yapılır. Halkın gücünün üzerinde güç tanımıyoruz.' dedi.


AK PARTİ ADANA MİLLETVİKİLİ MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

'Gündemde olmayan bir konu üzerinden geceyarısı internet ortamında bildiri yayınlayan 103 emekli amiral ve uşaklık ettikleri hala eski Türkiye hayalleri kurmasınlar. Heveslisi olduğunuz darbelere en güzel cevabı 15 Temmuzda aldınız. Tekrarı sizin için daha kolay olmaz...'

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ABDULLAH DOĞRU

'15 Temmuz’da başı ezilen yılana kuyrukluk yapmayı hedef edinmiş bu 103 kişilik sözde ihtiyar heyeti; ateşle oynadıklarının farkına varmalı, hâdlerini bilmelidir. Ancak yine de kendisini darı ambarında zanneden nasipsiz tavuklar var ise #HodriMeydan! Öğretiriz!'

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ AHMET ZENBİLCİ

'Geçmişte vesayetçi sistemin Kültürüyle yetişmiş bazı amiraller yayınladıkları sözde bildirgeyle milli iradenin üzerinde bir baskı oluşturmaya çalışıyor. unutulmasın; bu Aziz millet sizin gibilere 15 Temmuz’da verdiği cevabı yine vermesi gerektiğinde gözünü kırpmayacaktır.'

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ TAMER DAĞLI

'Siyasete balans ayarı verilen günler eskide kaldı. Bizde vatan nöbeti ömür boyudur; milli iradeyi hedef alanlar, aklından ihanet geçirenler iyi düşünsün! #HaddiniziBilin'

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER