CHP'li Adana Büyükşehir gençleri Mağdur Ediyor: Otobüsler Dolu, Öğrenciler Otostop Çekmek Zorunda Kalıyor!

CHP'li Adana Büyükşehir gençleri Mağdur Ediyor: Otobüsler Dolu, Öğrenciler Otostop Çekmek Zorunda Kalıyor!

Adana'nın en güzel bulvarı olarak bilinen Yeşil Bulvar'da, öğrencilerin ulaşım sorunu nedeniyle otostop çektiğini  görenler 'Bu kadar da olmaz' diyor. Adana Büyükşehir Belediye otobüslerinin dolu olması nedeniyle öğrenciler, okul çıkışlarında zor anlar yaşıyor ve çareyi otostop çekmekte buluyorlar.

Adana'da Yeşil Bulvar üzerinde bulunan okulların çıkış saatinde her gün aynı manzara yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs seferlerinin azlığı nedeniyle yaşanan ulaşım sorunu, öğrencileri mağdur ediyor.

Özellikle okul çıkış saatlerinde Büyükşehir Belediye otobüslerinin dolu olması nedeniyle öğrenciler çile çekiyor. 
Öğrenciler, bu durum karşısında otobüslere binemiyor ve mağdur oluyor. Belediye otobüs seferlerinin eksikliği nedeniyle öğrenciler, okul çıkışı sorun yaşıyor. Bu durum öğrencilerin günlük yaşantılarını da olumsuz etkiliyor.

Öğrenciler Otostop Çekme Zorunda kalıyor

Yeşil Bulvar'ın Şehir Hastanesi başlangıcından Yüreğir Belediyesi şantiyesine kadar olan güzergah boyunca öğrencilerin otostop çektiği görülüyor. Özellikle bu durum, velileri ve öğrencileri endişelendiriyor. Güvenlik kaygılarıyla karşılaşan öğrenciler, okul çıkışlarında yolda beklemek zorunda kalıyor ve genellikle bu durumu çözmek için sürücülerden yardım talep ediyorlar. Otostop çekip kamyonetlere dahi binen öğrenciler tehlikeli bir şekilde yolculuk etmek zorunda kalıyor.

Öğrencilerin bu zor durumda bırakılmasına tepki gösteren veliler, Adana Büyükşehir Belediyesinden acil çözüm talep ediyor. Yeşil Bulvar üzerindeki ulaşım sorununun çözülmesi, öğrencilerin güvenli ve rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlaması için Büyükşehir belediyesini göreve davet ediyor. 

Ucuz ulaşım vaadiyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP'li Zeydan Karalar, bu vaadini yerine getirmek bir tarafa, ulaşım ücreti konusunda Adana'yı en üst lige taşıdı. Adana ulaşım ücretinin yüksek olduğu iller arasında birinci sıraya yerleşmiş durumda. Veliler ve öğrenciler, Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan öğrenciler için ücretsiz ulaşım vaadini yerine getirmesini ve ulaşım sorununa acil bir çözüm bulmasını talep ediyor.
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER