CHP'li Adana Büyükşehir'in kamyon ve iş makineleri yandaşın hizmetinde!

CHP'li Adana Büyükşehir'in kamyon ve iş makineleri yandaşın hizmetinde!

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makineleri özel bir traktör ve zirai aletler satan iş yerinin parkını genişletmek için seferber edildi. 

CHP'li Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediyesine ait kamyon ve iş makineleri Karataş Bulvarı üzerinde bulunan bir galeriye özel hizmet verirken görüntülendi.

Günlerce süren çalışmada söz konusu traktör galericinin park alanı Adana Büyükşehir Belediye kamyon ve iş makineleriyle getirilen hafriyatla doldurularak genişletildi. Söz konusu özel hizmette onlarca kamyonun sürekli malzeme taşıyıp dolgu yaptığı görüldü.

Vatandaş soruyor;

- CHP'li Zeydan Karalar yönetimindeki Adana 
Büyükşehir Belediyesi'nin Cumartesi/Pazar demeden bu özel işletmeye söz konusu hizmeti vermesinin yasal dayanağı var mı?

- Adana'da yapılmayı bekleyen bozuk yollar dururken her isteyen özel işletmeye bu hizmet veriliyor mu?

- Malzeme yüklü Adana Büyükşehir Belediyesi logosu taşıyan kamyonların yakıtı kimden?

- Adana Büyükşehir Belediyesi logosu taşıyan kamyonlar kullanılarak günlerce taşınan malzeme nereden getirildi? Ücretini kim ödedi?

- Hafta Sonu Belediye Personeline özel işletmeye hizmet için nasıl mesai yaptırılıyor?

- Söz konusu kamyonların ve iş makinelerinin personel maaşını kim veriyor?(Söz konusu görüntüler 20 Haziran Cumartesi günü böyle kayda geçti)


CEVAP/DÜZELTME

29 Ocak 2024 tarihinde saat 11:15'te  haber portalımızı 0544 294 03 xx  numaralı telefondan isminin Abdullah Köymen olduğunu söyleyen kişi arayarak yukarıda bulunan haberin gerçeği yansıtmadığını, haberde geçen büyükşehir belediyesine ait kamyonların ücreti mukabilinde söz konusu hizmeti verdiklerini belirtmiştir.  Buna ait ödeme dekontunun var olduğunu ve tarafımıza göndereceğini söylemiştir.  

Haber partalımızın mail adresine 14:15'te Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı 11.01.2024 tarihli Zahir Togalan adına düzenlenmiş 7.500-TL tutarlı  Tahakkuk Fişi gönderilmiştir. 

Sorumlu yayıncılık gereği kamuoyunun bilgisine sunarız.
 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER