CIA’nin gölge kuruluşu RAND Corporation'ın “Darbe raporunda” ismi 39 kez geçen Metin Gürcan Babacan'ın partisinde

CIA’nin gölge kuruluşu RAND Corporation'ın “Darbe raporunda” ismi 39 kez geçen Metin Gürcan Babacan'ın partisinde

Babacan'ın partisinde kurucular listesinde yar alan Metin Gürcan’ın ismi, CIA’nin gölge kuruluşu RAND Corporation'ın “Darbe raporunda” 39 kez geçti. Her fırsatta TSK'nın operasyonlarını karalayan Gürcan'ın Babacan'ın ekibinde olması şaşkınlık yarattı.

Haber 7'nin haberine göre Babacan'ın partisinin kurulu listesinde yer alan Metin Gürcan, Türkiye karşıtı yayınlarıyla tanınırken geçmişi ile de dikkat çekiyor. Gürcan Geçmişte TSK’nın çeşitli birimlerinde çalıştı, şimdilerde ise sosyal medyada aktif paylaşımlarıyla ve Türkiye karşıtı yayınlarıyla ön plana çıkan Al Monitor gazetesinde devamlı yazıları ön plana çıkıyor. Gürcan’ın ismi aslında ilk olarak asker olduğu dönemde erleri hedef tahtasına koyarak bacak arasından ateş ettiği dehşet verici görüntülerle tanındı.

Paylaşım ve yazılarında “askeri uzman ve stratejist” vurgusu olan Metin Gürcan’ın adının son dönemde daha çok konuşuluyor olması, Rand Corporation’ın “darbe söylentilerini” gündeme taşıyan raporunda ismine ve yazılarına en çok atıfta bulunan kişi olmasıyla başladı.

Darbeyi çağıran raporda Metin Gürcan’a tam 39 kere atıfta bulunulmuştu. Bu bağlantı sosyal medya kullanıcılarının da gözünden kaçmadı.

Halihazırda TSK’nın FETÖ ile mücadelesi sürecinde Al Monitor’e yazdığı yazılarla uluslararası kamuoyuna açık istihbarat sağlayan, Türk ordusunun gücünün azaldığını ve zafiyetlerinin arttığını sıklıkla iddia eden, Türkiye’nin Suriye’de gerçekleştirdiği tüm harekatlarda çizdiği karamsar tablolarla okuyucularının moralini bozan ve umutsuzlaştıran, muhalif olmak bir suç olmadığı halde objektif bir analistmiş gibi davranarak okuyucusunun algısı ile oynayan, son olarak Bahar Kalkanı Harekatı sürecinde negatif tavrını gizleyemeyecek noktaya gelip kendisini eleştirenlerle sert polemiklere giren Metin Gürcan’ın adı, son olarak Ali Babacan’ın kurduğu yeni partide Kurucular Kurulu’nda yer aldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER