ÇÜ Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi

ÇÜ Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eczacılık  Fakültesi Öğrencileri için ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ düzenlendi. Dekan Prof. Dr. Eda Kumcu, “Mesleğinizi icrasında her ne pahasına olursa olsun dürüstlükten, etik değerlerden ve çağdaşlıktan ödün vermeyin” dedi.


Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güney Ecza Kooperatifi (GEK) Başkanı Ecz. Tarkan Bir, Eczacılık Fakültesi Akademik Personeli, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı, ÇÜ Eczacılık Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Beyaz Önlük Töreni’nde konuşan ÇÜ Eczacılık  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, “Ülkemizi ve dünyamızı deriden etkileyen pandemi nedeni ile, Beyaz Önlük Giyme Törenini öğrencilerimizin eğitim gördüğü üçüncü yılda gerçekleştirebiliyoruz. Aslında Beyaz Önlük Giyme Töreni mesleğe atılan ilk adımdır. Kendinizi eczacı hissedeceğiniz, kendinizle gurur duyacağınız bir andır. Beyaz Önlük; masumiyettir, temizliktir, güvendir, saygıdır. Mesleğinizi icrasında her ne pahasına olursa olsun dürüstlükten, etik değerlerden ve çağdaşlıktan ödün vermeyin. Beyaz Önlük; mesleğinize, kendinize duyduğunuz saygı ölçüsünde değer vermektir.”

Öğrencilerin çağdaş ve köklü bir üniversitede, bilime ve eğitime önem veren bir fakültede eğitim aldığını ifade eden Dekan Prof. Dr. Kumcu, öğrencileri ayağa kalkmaya davet ederek onları yetiştiren anne babaları alkışlattı.


ECZ. YALBUZDAĞ, “BEYAZ ÖNLÜK TEMİZLİK VE SAFLIKTIR”

ADEO Genel Sekreteri Ecz. Erdem Kızıltepe, Sayman Ecz. Ezgi Elekarışmaz, YK Üyeleri Ecz. Hakan Deniz, Ecz. Esra Haköver ve Ecz. Mehlika Şahindal’ında hazır bulunduğu törende konuşan Adana Eczacı Odası Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Beyaz önlük, hastaya psikolojik olarak güven, saflık, temizlik ile bilgi ve doğrunun olduğunu göstermektedir. Sonrasında kendimizi kimya malzemelerinden korumak için giyiyoruz. Üniversitenizde aldığınız eğitim, laboratuvarların kokusu, yaptığınız iş aslında kolay bir meslek değildir. İşimiz telafisi olmayan insan sağlığıdır. Çok ciddi sorumluluğu olan biz eczacıların hata yapma lüksü yoktur. Dileriz tüm toplum sağlıklı olur ama ne yazık ki hastalıklar yüzyıllardan beri var.”

Adana Eczacı Odası hakkında da bilgi veren Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Sevgili öğrenciler şimdi bu fakültenin hocalarına emanetsiniz ama mezun olduktan sonra da bize emanetsiniz. Bizimle birlikte Güney Ecza Kooperatifimize emanet olacaksınız. Meslek örgütü olarak bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. En iyi şekilde hem eczacılığı öğretmeye hem eczane eczacılığını anlatmaya ve mesleki bilgiyi pekiştireceğiz. Bir gün sizlerde bizler gibi yönetimlerde, kurullarda görev alabileceksiniz.” Diyerek öğrenciler başarı dileyip, aileleri tebrik etti.

Konuşmaların ardından Dekan Prof. Dr. Eda Kumcu, ADEO Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, GEK Başkanı Ecz. Tarkan Bir, Dekan Yardımcıları, akademisyen ve ADEO ve GEK YK Üyeleri öğrencilere Beyaz Önlüklerini giydirdi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER