ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinden Yıl Sonu Mezuniyet Sergisi

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinden Yıl Sonu Mezuniyet Sergisi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Tekstil ve Moda Tasarımı öğrencilerinin 4 yıllık eğitim sürecinin sonucunda ürettikleri nitelikli çalışmaların ortaya konulduğu ‘Mezuniyet Sergisi’, Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in katılımıyla açıldı.

 

TT 406 Diploma Projesi dersi kapsamında gerçekleştirilen ve Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde açılan sergide Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Engin Alpat, Doç. Dr. Mine Ceranoğlu, Doç. Dr. S. Tuğba Arabalı Koşar ve Öğr. Gör. Dr. Hande Bilvar danışmanlığında hazırlanan baskı tasarımı, giysi tasarımı ve lif sanatından oluşan çalışmalar yer alıyor.

 

Prof. Dr. Tuncel: “Üniversiteniz Sizi Her Zaman Desteklemeye Devam Edecek” 

Mezuniyet sergisindeki eserlerin yer aldığı bölümleri tek tek gezen Rektör Prof. Dr. Tuncel, eserler hakkında mezunlardan detaylı bilgi alıp onlarla sohbet etti.

Başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Tuncel, “Öğrencilerimiz, her biri kendi stantlarında durarak çalışmalarını, çıkış noktalarını, tekniklerini aktardılar; çok başarılı çalışmalar var. Öğrencilerimiz bu sergiyle çalışma hayatına başlamadan bir ön deneyim kazanmış oldu. Hepsini tek tek kutluyorum.” dedi.  

Çukurova Üniversitesinin öğrencilere sadece eğitim veren bir kurum olmadığını belirten Prof. Dr. Tuncel, aynı zamanda mezunlarının tüm hayatları boyunca gönül bağıyla bağlı olduğu bir ışık kaynağı olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Tuncel, öğrencilik hayatlarında olduğu gibi mezunlarını her zaman desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER