ÇÜ'den Uluslararası Öğrenci Merkezi Öğrencilerine Oryantasyon Programı

ÇÜ'den Uluslararası Öğrenci Merkezi Öğrencilerine Oryantasyon Programı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Uluslararası Öğrenci Merkezi 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Çukurova Üniversitesinde eğitim görecek öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi.

 

Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Uluslararası Öğrenci Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alhan Sarıyev, danışman akademisyenler, İl Göç İdaresi yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

 

Prof. Dr. Sarıyev: “91 Ülkeden Öğrencimiz Var”

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Alhan Sarıyev yaptı. Prof. Dr. Sarıyev merkez hakkında bilgi aktararak, kuruluş amaç ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. ÇÜ Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde bin 891 öğrencinin eğitim gördüğünü hatırlatarak hedeflerinin 2 bin 500 öğrenci olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sarıyev, Çukurova Üniversitesini 91 ülkeden uluslararası öğrenci statüsünde öğrencinin tercih ettiğini ifade ederek en çok tercih edilen fakültelerin ise Mühendislik ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olduğunu söyledi. 

 

Prof. Dr. Yılmaz; “Dünyaya Değer Katmaya Devam Edeceğiz”

Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ise, dünyanın her yerinden Çukurova Üniversitesine öğrenci geldiğini ifade ederek dünyaya değer katmaya devam ettiklerini söyledi. Çukurova Üniversitesinin köklü ve öncü bir üniversite olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Yılmaz, “Çukurova Üniversitesi, uluslararası arenada prestijli diplomaya sahip olan bir üniversite. Uluslararasılaşmaya önem veren, bu anlamda pilot üniversite seçilen ve aynı zamanda aday araştırma üniversitesidir. Kampüsü doğayla iç içe eğitim öğretim için ideal bir ortam. Tarım uygulamaları için 20 bin dekar alan, tıp uygulaması için de bin 200 yataklı hastaneye sahip, spor kültür ve sanat alanlarında önemli donanımları olan eşsiz bir üniversite.” şeklinde konuştu. 

 

Açılış konuşmalarının ardından Uluslararası Öğrenci Merkezi yetkilileri ve İl Göç İdaresi yetkilileri öğrencilere sunum yaptı. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER