Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2020-2021 ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giydirme Töreni Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşunda bulunulmasını ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Dekan Prof. Dr. Eda Kumcu, Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzdağ, oda yönetimi, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Devlet Konservatuvarı Öğrencisi Bilge Gürer’in mini bir piyano dinletisinin ardından açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Eda Kumcu sözlerine Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesini tercih eden öğrencileri kutlayarak başladı. Öğrencilerin beyaz önlüklerini giyerek uzun ve zorlu mesleki eğitimlerine ilk adımlarını attıklarını ifade eden Prof. Dr. Kumcu, Eczacılık mesleğinin insanlık tarihi boyunca toplumların yaşamındaki önemini vurguladı.

Ardından kürsüye çıkan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mürsel Yalbuzdağ, Eczacılık Fakültesi’ne ilk adımı atan genç meslektaşlarını ve ailelerini tebrik etti. Eczacılık mesleğinin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğunu dile getiren Ecz. Yalbuzdağ, her zaman eczacılara ihtiyaç olduğunu ve olacağını hatırlatarak, kaliteli eczacı olmaya giden yolun istikrarlı bir şekilde çalışmaktan geçtiğini dile getirdi.

 

Prof. Dr. Yılmaz: “Etik Değerlerini Sonuna Kadar Benimseyin”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri levent Yılmaz ise beyaz önlüğü giydiklerinden itibaren birçok sorumluluklarının olacağını hatırlatarak, “Bu önlüğü giydikten sonra mesleğinize bağlılık sözü vermiş oluyor, etik değerlerini sonuna kadar benimsiyorsunuz. Yaşam boyu öğrenmeye, böylece hata yapmamaya, bilimi en yakından takip et

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER