Eğitim-Bir-Sen 28. Yılını Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

Eğitim-Bir-Sen 28. Yılını Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

Türkiye’nin en büyük sendikası Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşunun 28. Yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Eğitim-Bir-Sen Adana Yönetimi de Adana’da düzenlenen Vefa Buluşmasının ardından Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Buluşmasına katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından düzenlenen ve kuruluşundan bu yana görev yapmış başkan ve yöneticilerle şimdiki yönetici ve Eğitim-Bir-Sen üyelerini buluşturan 28. Yıl Vefa Buluşması duygusal anlara sahne oldu. Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Sekreteri Mustafa Sarıgeçili’nin sunuculuğunu yaptığı program Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen üyelerinin büyük ilgi gösterdiği program akşam yemeğinin ardından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Kara’nın hazırladığı sinevizyon gösterimi sırasında sendikanın ilk karar defteri ve kurucularının isimlerinin yer aldığı görüntüler ekrana yansıyınca salonda duygusal anlar yaşadı.

Sinevizyon gösteriminin ardından önceki dönemlerde Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığı yapan Necdet Öner, Seyfullah Utku Sarıaslan ve Mustafa Yakar ile Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Benli salondakilere hitap etti.

"EĞİTİM-BİR-SEN BİR VEFA HAREKETİDİR"

Daha sonra 3 dönemdir Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanlığı görevini sürdüren mevcut Başkan Mehmet Sezer bir konuşma yaparak vefanın öneminden bahsetti.

Bugüne kadar görev yapmış tüm şube başkanlarını ve kurucular kurulu üyelerini bizzat arayarak programa davet ettiğini ifade eden Başkan Sezer, "Bu bizim vefamızdır. Bu vefayı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu davaya hizmet etmiş kişileri başımızın üstünde taşımaya devam edeceğiz. Onlarla istişarelerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Eğitim-Bir-Sen’in alışılmış sendikacılığın dışında bir dava örgütü olduğunu da vurgulayan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer; "Kırmadan, dökmeden, yakmadan, yıkmadan, asla pes etmeden, vazgeçmeden hep daha iyisini düşleyerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ESKİ BAŞKANLAR VE KURUCULAR KURULU'NA HEDİYE TAKDİM EDİLDİ

Başkan Sezer, konuşmasında başta Eğitim-Bir-Sen’in kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan olmak üzere sendikaya hizmet etmiş ve ebediyete irtihal etmiş insanları da rahmetle andı.

Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, konuşmasının ardından eski başkanlara plaket takdim ederken, sendikanın Adana Şubesi Kurucular Kurulunda yer alan isimlere de günün anısına birer tablo hediye etti.

28. Yıl Vefa Buluşması’na Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, il ve ilçe yöneticileri, eski başkanlar Necdet Öner, Seyfullah Utku Sarıaslan, Mustafa Yakar, Mehmet Benli, ilk kurucular kurulu üyeleri; Rufat Tunç, Beyali Özli, Recai Ardıç, Fikret Yılmaz, Mehmet Vehbi Topal, Mustafa Çeker ve çok sayıda Eğitim-Bir-Sen üyesi katıldı.

EBS ADANA ŞUBESİ TÜRKİYE BULUŞMASINA KATILDI

Vefa Buluşmasının ardından Başkan Mehmet Sezer ve Eğitim-Bir-Sen Adana Teşkilatı, Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin tüm illerinden şube başkanları, yönetim kurulları, üniversite ve ilçe temsilcilerinin iştiraki gerçekleştirilen 15. Türkiye Buluşması’na katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Adana Teşkilatı düzenlenen program sonrasında Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile özel bir görüşme de gerçekleştirdi. Görüşmede Adana’da yapılan faaliyetler ve hedefler konusunda Yalçın’a bilgiler verildi.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi’nin çok önemli işlere imza attığını ve bu çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Genel Başkan Ali Yalçın; "Adana’da alışılmış sendikacılığı alaşağı ederek, gerçek sendikacılığın nasıl yapılacağını herkese gösterdiniz. Şimdi bu başarıyı zirveden yeni ufuklara taşıma, yeni destanlar yazma zamanı” diyerek Mehmet Sezer ve ekibini kutladı.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana il Başkanı Mehmet ayrıca Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER