Eğitimciler Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Yürüdü

Eğitimciler Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Yürüdü

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına anlamlı bir etkinlik düzenlendi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik'in de katılımıyla gerçekleştirilen 'Saygı Yürüyüşü' büyük bir katılımla gerçekleşti.

Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru'nda düzenlenen etkinlikte, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına bir araya gelen kurum müdürleri, birlik ve beraberlik içinde yürüdü. Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe, Yüreğir'deki tüm şube müdürleri ve okul müdürleri de katılım sağladı.

Yürüyüşün ardından, Kılıçarslan Ortaokulu bahçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı sene sonu toplantısı düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Yüreğir ilçesindeki okul ve kurum müdürleri katıldı. Toplantıda, geçmiş eğitim öğretim yılı değerlendirildi ve gelecek dönem için planlamalar yapıldı.

Depremin acı hatırasını yaşatmak ve deprem bilincini artırmak amacıyla düzenlenen saygı yürüyüşü, Yüreğir öğretmenleri arasında büyük duygusal bir etki yarattı. Etkinliğe katılan herkes, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anma ve onlara olan saygılarını gösterme fırsatı buldu. Aynı zamanda sene sonu toplantısı, eğitim camiasının birlik ve beraberliğini pekiştirerek, geleceğe daha umutla bakma motivasyonu sağladı.

Yüreğir ilçesi, bu anlamlı etkinlikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza olan minnet ve saygısını bir kez daha ortaya koydu. Bu tür etkinliklerin toplumda dayanışma ve birlik ruhunu güçlendirmeye devam edeceği umut edilmektedir.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER