Etkinlik sektörü konfederasyon çatısı altında birleşiyor

Etkinlik sektörü konfederasyon çatısı altında birleşiyor

Düğün Sektörü İşletmecileri Federasyonu (DÜSİFED), Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON) çatısı altında birleşme kararı aldı.

Adana, Ağrı, Bursa, Diyarbakır ve Gaziantep Düğün İşletmecileri Derneklerinin birleşerek oluşturduğu DÜSİFED’in genel kurulu Diyarbakır’da yapıldı. Genel kurulda DÜSİFED’in başkanlığına Bursa Düğün Salonları ve Organiazyonlar Derneği (DÜSOD) Başkanı  Cabbar Güler seçildi. 

 Adana Düğün Salonları ve Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin başkan yardımcılığına, Diyarbakır Düğün Salon İşletmecileri Derneği (DİSİDED) Başkanı Murat Kaçar  sekreterliğe, Gaziantep Düğün Salonları İşletmecileri Derneği (GADSİD) Başkanı Mesut Yıldız saymanlığa,  Ağrı Düğün Salonları ve Organizasyoncular Derneği Başkanı Yılmaz Dursun da üye olarak yer aldı.

Genel kurulda ayrıca  aynı amaç ve hedefler doğrultusunda, daha önce kuruluşlarını tamamlamış olan EDEF, ADEF ve TEFED Federasyonları ile birlikte Türkiye genelinde tek bir çatı altında birleşerek Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON) çatısı altında birleşme kararı alındı.

DÜSİFED Başkanı Güler,  aldıkları bu kararla konfederasyon olarak önemli bir güç oluşturacaklarını belirterek,  bu güçle sorunlarının çözümü noktasında daha hızlı hareket etmiş olacaklarını söyledi. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER