Etkinlik-Sen Başkanı Özandaç“Tekrar kapanmayı kaldıracak gücümüz kalmadı”

Etkinlik-Sen Başkanı Özandaç“Tekrar kapanmayı kaldıracak gücümüz kalmadı”

Etkinlik-Sen Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, Anemon Otel’de Adana ve Bölge başkanlarıyla bir araya geldi. 

Pandemi döneminde sektör olarak çok zorlu bir süreçten geçildiğini tekrar vahim durumlar yaşanmaması için aşının önemine dikkat çekti.

 

GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALIDIR

 

Başkan Ali Koray Özandaç, milyonlarca insanın ekmek yediği sektörün Korona Virüs ile mücadele kapsamında  aralıklarla açılım olsa da 16 ay boyunca maddi ve manevi çok zor günler yaşadığını söyleyerek, gerekli aşılama hedefine ulaşılamaması halinde bir kapanma değil, öngörülü davranılarak şimdiden gerekli tedbirlerin alınmasını istediklerini belirtti.

 

Yaşanan onca olumsuzluklara tekrar dönülmemesi için gayret sarf edilmesi gerektiğini belirten Özandaç şu ifadeler yer verdi;

 

RESMİ DÜZENLEMEYE GİDİLMELİDİR

 

“Sektörümüzün tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Sektör işverenleri olarak işyerlerimizde dün olduğu gibi bugün de tavsiye edilen gerekli tedbirleri alıyoruz. Bizler Etkinlik sektörün temsilcisi ETKİNLİK- SEN olarak kapanmak yerine en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızın HES kodu ile kontrolleri yapılarak salonlara alınmasını, aşı olmayanların, gereklilik halinde Etkinliklere kabul edilmeyeceği şeklinde resmi bir düzenlemeye gidilmesini devletimizden bekliyoruz.

 

KURAL KONMASI GEREKLİDİR

 

Bu tedbirleri Ferdi olarak uygulamaya hiçbir işletmenin tek başına gücü yetmez, bu merkezi idarenin emrettiği herkesin uyguladığı bir kural olur ise, herkes uyar ve işyerlerimiz yeniden kapanmak zorunda kalmaz. Belki ağırladığımız misafir sayılarımız biraz azalır ama İnsanlar güven içerisinde gelirler, etkinlikler ve hayatımız kesintisiz devam eder, hem insan sağlığını korumuş oluruz, hem de şimdiye kadar yaşadığımız haksız kapanmaların tekrarını engellemiş oluruz.”

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER