Fikret Yeni 15 Temmuz Gecesi Adana'da yaşananları anlattı

Fikret Yeni 15 Temmuz Gecesi Adana'da yaşananları anlattı

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında AK Parti Adana İl Başkanlığı görevini yürüten AK Parti Doğu Anadolu Bölgesi İl Koordinatörü Fikret Yeni, kalkışmanın  5’inci yıl dönümünde O gece Adana'da yaşananları anlattı. 

Metro Türk TV'ye konuşan AK Parti Doğu Anadolu Bölgesi İl Koordinatörü Fikret Yeni, '15 Temmuz'da gerçekten Millet olarak hep beraber bir tarih yazdık. Yani Çanakkale geçilmezi belki de 2016 yılında tekrardan o ruhun ortaya konduğu bir gece yaşadık.' dedi. 

'Eve gittiğimde Genel Başkan Yardımcımız, teşkilat başkanımız Mustafa Ataş bey bizi arayıp bu noktada böyle hain bir girişme olduğu bilgisi üzerine hemen İl Başkanlığımıza geldim' diyen Yeni,  'İl Başkanlığımıza gelirken yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımıza il başkanlığımızda toplanmaları noktasında talimat verdim. Ve saat on gibiydi zannedersem AK Parti İl Yönetim kurulu olarak bir bütün ve tek vücut olacak şekilde AK Parti İl Başkanlığımızda bulunduk.' sözleri ile o gece yaşananları anlattı. 

İşte 15 Temmuz'da AK Parti Adana İl Başkanlığı görevini yürüten Başkan Fikret Yeni'nin açıklamaları;

'FETÖ Terör örgütünün ülkemize karşı o hain emellerinin ortaya konma süreci aslında 17/25 Aralık olarak her ne kadar görülse de daha öncesine dayanan bunların bir hesabı varmış.  17/25 Aralık sürecinden sonra 2014 Ocak ayı itibari ile AK Parti İl Başkanlığına atamam gerçekleşti. Ama 2012 ve 2014 yılları arasında zaten Seçim İşleri Başkanı olarak AK Parti'de görev yapıyordum. Biz bunların bu hain emellerine, vatanın geleceğine yönelik o çirkin emellerine karşı Devletimizin duruşuna iktidar partisi olarak elimizden geldiğince bir tavır koyma gayreti içerisinde olduk. Bürokrat atamalarında vesair Devletimizin bu noktadaki hassasiyetine biz de olabildiğince özen gösterdik. 

Tabi 15 Temmuz bu hain terör örgütünün gerçek yüzünün ortaya çıktığı gecedir. 15 Temmuz'da gerçekten vatandaşlarımız, Millet olarak hep beraber bir tarih yazdık. Yani Çanakkale geçilmezi belki de 2016 yılında tekrardan o ruhun ortaya konduğu bir gece yaşadık. 

Akşam saat dokuz civarıydı eve gittiğimde Genel Başkan Yardımcımız, teşkilat başkanımız Mustafa Ataş bey bizi arayıp bu noktada böyle hain bir girişme olduğu bilgisi üzerine hemen İl Başkanlığımıza geldim. İl Başkanlığımıza gelirken yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımıza il başkanlığımızda toplanmaları noktasında talimat verdim. Ve saat on gibiydi zannedersem AK Parti İl Yönetim kurulu olarak bir bütün ve tek vücut olacak şekilde AK Parti İl Başkanlığımızda bulunduk. Bu esnada gerek sosyal medya üzerinden gerek ulaşabildiğimiz yerlerde vatandaşlarımızın sokağa çıkması gerekliliği noktasında bilgilendirmeyi yaptık. Zaten daha sonra zannedersem on buçuk gibiydi Sayın Cumhurbaşkanımız da bir televizyon kanalına bağlanarak vatandaşlarımızın toprak bütünlüğünün  iradesine sahip çıkma noktasında irade koymasını istemişlerdi. 

İl Başkanlığımıza geldiğimizde devletimizin yetkili birimleriyle, sayın Valimizle, Emniyet Müdürümüzle gerekli görüşmeleri yaptık. Ve bir sivil toplum örgütü olmanın ötesinde iktidar partisinin, iktidarı içerisinden çıkaran siyasi partinin bilinci ve hassasiyeti içerisinde vatandaşlarımıza ön ayak olma, vatandaşlarımızın bu noktada duruşlarının tabiri caiz ise sembolleşmesi noktasında gayret içerisinde olduk. Evet 'tedirgin olduk mu?' Olduk. Ama milletimizin birlik ve beraberliği ve sayın Cumhurbaşkanımıza olan itimadı ve güveni bizim içimizdeki en büyük güçtü. Ve bunu da hamdolsun o gece gördük.

Her ne kadar Adana'da çok vahim olaylar olmasa da, Adana'da sokak kargaşasına meydan verecek olayalar olmasa da malumunuz 10. Tanker üssünün Adana'da olması hasebiyle ve Adana İncirlik Havaalanının bu noktada kullanılması sebebiyle devletimizin yetkilileri gerekli hassasiyeti gösterdi. Ki biz bunu yakinen takip ettik. 

Vatandaşlarımız saat on birden sonra AK Parti İl Binası etrafında toplandı. Saat on buçuk on birdi her halde yaklaşık 10 bin 15 bin civarında vatandaşımız il binamızın etrafındaydı. Çok sıcak bir hava olmasına rağmen o gün başlayan ve bir ay süren Vatan Nöbeti'ni Adanalı hemşehrilerimizle beraber tuttuk. Ve benim için bir gururdur. Evet o gece keşke hiç yaşanmasaydı, o gece vatanımızın içerisinde  vatan evladı diye bilinipte vatan hainliklerini gördüğümüz insanlar olmasaydı. Ama olduktan sonra herhalde ancak bu kadar böyle ulvi ve şanlı bir duruş ortaya konulabilirdi vatandaşlarımız tarafından onu gözlemledim. 

Adana olarak sivil toplum örgütlerimizin bu noktada ön ayak olması ve bizim de içinde bulunduğumuz bir organizasyon çerçevesinde malumunuz 30 gün nöbet tuttuk. Sayın Cumhurbaşkanımız talimatıyla vatan nöbeti devam ettiği süre içerisinde her gün sabah saat altıya kadar, sabah namazını kılıncaya kadar teşkilatlarımızla birlikte halkımızın içinde olmak suretiyle o gece vatanımıza sadakatimizi vatanımızın geleceğine olan hassasiyetimizi gösterme adına bizlerde naçizane bir duruş ortaya koyduk. Ve hamdolsun inşaallah bir daha yaşamayacağımız, birilerinin kötü emellerini icra etme adına ortaya koyduğu o geceyi bence millet olarak tarihimize şanlı bir zafer olarak işledik diye düşünüyorum.'

RÖPORTAJIN TAMAMINI YOUTUBE KANALIMIZDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ


  
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER