İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana İl Emniyet Müdürlüğü Araç Teslim Törenine Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana İl Emniyet Müdürlüğü Araç Teslim Törenine Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana İl Emniyet Müdürlüğü Araç Teslim Törenine Katıldı. Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada, 'Biz, Orta Doğu politikasında petrol hesabı yapmadık, insanlık hesabı yaptık. Biz, terörle mücadelemizde, "Başka ülkelere nasıl zarar veririz." hesabı yapmadık; "Gençler ölmesin, anne babaları evlatlarından ayrılmasın." hesabı yaptık' ifadelerini kullandı. 

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Adana Şubesi ile Adana Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğine Adanalı hayırseverlerce yapılan bağışlarla temin edilen 126 araç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımlarıyla düzenlenen törenle Adana İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. 

Törenin açılış konuşmasını iş dünyası ve oda borsalar adına gerçekleştiren Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri 176 yıldır yerine getirmektedir. Güvenlik hizmetleri aslında bütün hizmetlerin temelidir. Güvenliğin olmadığı yerde yatırım, götürmek mümkün değildir. İş dünyası olarak sizlerin sayesinde çalışıyor, işlerimizi büyütüyor, birçok kişiye aş ve ekmek kapısı oluyoruz. Emniyet ve jandarma teşkilatımız yerine göre halkımızın babası, yerine göre aile büyüğü yerine göre abisi, yerine göre de kanunların yılmaz bekçisi olarak hizmet etme şuuru ile görevini yürütüyor.” dedi.

Bağışlanan 123 aracı çok kısıtlı bir zamanda kısıtlı bir sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdiklerini belirten Kıvanç, “İş dünyamız ve Adana Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği’miz 123 adet aracı polis teşkilatımıza hibe etti. Cenab-ı Allah, kazasız, belasız bir şekilde başarılı görevlerde kullanmayı nasip etsin. Memleketimize ve milletimize hayırlı olsun. Bu necip millet yardım dediniz neyi varsa paylaşıyor. Bunun en büyük örneğini de yurdumuzda meydana gelen afetlerde gördük. Başta içişleri bakanımız ve bakanlığımız personelinin koordinasyonunda gördük. Milletimiz ne yardım yapabilirim diye birbiri ile yarıştı. Bakanımız ve ekibi sahada günlerce uykusuz kalarak zarar gören vatandaşlarımızın yaralarına çare oldular. Hamdolsun devlet, vatandaş iş birliği ile çok kısa zamanda birçok problem çözüldü. Buda Türk milletimizin yardımseverliğinin ve devletimiz gücünün göstergesidir.” diye konuştu.


Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’tan sonra törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, Adana’nın güzel bir şehir olduğu kadar Türkiye’nin büyüklük bakımından öne çıkan illerinden birisi olması sebebiyle kentte verilen emniyet hizmetlerinin de büyük bir önem arz ettiğini ifade etti.   

Vatandaşlarımıza sağlıklı ve kaliteli emniyet hizmeti sunabilmek için elbette ki personelin yanında yeterli araç gerece de ihtiyaç olduğunu belirten Vali Elban, “Son dönemde yaşadığımız birçok afete rağmen devletimiz araç gereç konusunda tüm eksikliklerimizi gideriyor. Buna rağmen hizmetleri daha etkin sunabilmek için bir kısım araç ihtiyacımızın Adanalı iş adamlarımız ve hayırseverlerimiz tarafından karşılanması durumu ortaya çıktı. Ben kadirşinas, gönlü zengin, ruhu zengin Adanalı hemşehrilerimize, başta Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız olmak üzere tüm iş adamlarımıza bu kıymetli katkılar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yaklaşık 17 milyon TL civarında bir bağışın birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde toplandığını ifade eden Vali Elban, “Kısa süre içerisinde de 106 araç ve 20 motosikletimiz geldi. Ekiplerimiz tertemiz araçlarımızla vatandaşlarımıza kaliteli, hızlı emniyet ve asayiş hizmetleri sunmak için hazırlar. Bu araçları emniyetteki polis kardeşlerimizin kazasız belasız kullanmasını, bağışta bulunan kadirşinas Adanalı hemşehrilerimin kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyor, törenimizi şereflendiren Sayın Bakanımıza da bizi yüreklendirdiği ve destek verdiği için şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı konuşmada Adanalı iş insanları ve vatandaşlara teşekkür ederek, kentin her konuda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini söyledi. 

Bakan Soylu'nun Adana için her zaman büyük destek verdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, "Hem Adana hem de Türkiye genelinde başta terörle mücadele olmak üzere birçok konuyla çok güçlü bir mücadele veriliyor. Burada emek veren tüm teşkilat mensuplarına, emniyet ve jandarmadaki tüm güvenlik güçlerimize teşekkür etmek istiyorum." dedi.

Törende AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’ndan sonra bir konuşma gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bağışları nedeniyle hayırsever iş insanlarına teşekkür etti. Aziz Türk milletinin iyi günde de kötü günde de sorumluluklarını yerine getiren bir millet olduğuna dikkat çeken Bakan Soylu, Elazığ depremi, koronavirüs pandemisi, Karadeniz Bölgesi'ndeki sel felaketleri ve Akdeniz Bölgesi'ndeki yangın felaketlerinde bunun önemli örneklerinin yaşandığını kaydetti. 

Bu zorluklara rağmen Türkiye'nin 212 milyar Doları aşan dış ticaret hacmine ulaştığını anlatan Bakan Soylu, Libya, Karabağ gibi sınırların ötesindeki meselelere karşı da bu süreçte sessiz kalmadıklarını aktardı. 
Doğal afetler döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir çağrısıyla 966 milyon TL yardım toplandığını dile getiren Bakan Soylu, "Türkiye'nin birçok yerinden insanlar ülkece yaşadığımız bu elim hadiselerde yardım gönderdi, destek oldular. Devletimiz, hükümetimiz elinden gelen her şeyi yaptı ve yaşanan bu acı felaketlerde her bir vatandaşımızı kucaklayan bir anlayış ortaya koydu. Toplanan yardımlar sayesinde el birliği ile yaraları sarıyoruz. Şu ana kadar toplam masraf 6.5 milyarı, yani katrilyonu aştı. Onun için birbirimize her zaman ihtiyaç duyduğumuz, birbirimizi her zaman gözettiğimiz bir anlayışı yaşıyoruz" dedi.

"Türkiye bütün güvenlik problemlerinin ortasında, 2002'den itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir istikrar adası olarak ayakta kalmayı, düzenli göçü yönetmeyi, düzensiz göçle mücadeleyi, terörle mücadeleyi, uyuşturucuyla mücadeleyi, ekonomik kalkınmasını, altyapı ve sanayi hamlelerini başarmıştır.” diyen Bakan Soylu konuşmasının devamında, “Ülkemiz, insani afetlerin yanı sıra doğal afetler karşısında da vatandaşına mahcup olmayarak her türlü ihtiyacını karşılayacak bir kapasite oluşturmayı başarabilmiştir. Büyüklerimiz, hep bize doğru olmayı öğütlemiştir. Menfaat için doğruluktan şaşmamayı, bu dünyanın bir de ahiret hayatı olduğunu, hesap günü olduğunu, ona göre yaşamak gerektiğini öğretmiştir. İşte Türkiye, tarif etmeye çalıştığım bu başarısını, bu mücadelesini, doğruluktan sapmadığı için inancının ve medeniyet ahlakının söylediği yolda yürüdüğü için gerçekleştirmiştir." ifadelerine yer verdi. Orta Doğu politikasında petrol hesabı yapmadıklarını, insanlık hesabı yaptıklarını belirten Bakan Soylu, "Biz terörle mücadelemizde başka ülkelere nasıl zarar veririz hesabı yapmadık, gençler ölmesin, anne babalar evlatlarından ayrılmasın, ağlamasın hesabı yaptık. Biz uyuşturucuyla mücadelede şu ülke bu ülke hesabını yapmadık. Gençler bitip tükenmesin hesabı yaptık. Çünkü bizim inancımız insanı eşref-i mahlukat olarak gören, her insanı bir alem olarak gören bir anlayıştır. İşte onun için 21'inci yüzyılda mahcup olmadık. İşte onun için, etrafımızdaki tüm ateş çemberine rağmen Türkiye'yi bir istikrar adası haline getirdik ve 21'inci yüzyılda bizi hasta adam yapmaya çalışanlara karşı ayakta duran, etrafındaki coğrafyaya, tüm dünyaya ve insanlara umut veren bir ülke haline geldik. Bu başarı hepinizin sayesinde." şeklinde konuştu.

Soylu konuşmasını şöyle tamamladı;
'Hiç de endişe etmeyin.
1- Türkiye'mizin yapacak çok işi var.
2-Milletimizin yapacak çok işi var.
3- Cumhur İttifakı'nın yapacak çok işi var.
4- Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın yapacak çok işi var.
5- Aziz Milletimizin dünyaya vereceği çok mesaj var. Yapacak çok işi var' Konuşmaların ardından hayırseverlerin destekleriyle temin edilen araçlar, İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.
 


 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER