İl Müftüsü Çınar’dan İyilik Çarşısına Ziyaret

İl Müftüsü Çınar’dan İyilik Çarşısına Ziyaret

Adana İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR, kısa süre önce Sarıçam İlçe Müftülük sitesi bünyesinde faaliyete geçen İyilik Çarşısını ziyaret etti.

İlçe Müftüsü ve TDV Sarıçam Şube Başkanı Osman CANBOLAT tarafından karşılanan Adana İl Müftüsü ÇINAR, iyilik çarşısı hakkında çalışanlardan bilgi aldı. Hayırseverlerin katkılarıyla kurulan İyilik çarşısında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik ürünleri başta olmak üzere, temel ihtiyaçlar konusunda katkı sağlanıyor.

Çarşının işleyiş şekli ve çalışma usulü ile ilgi bilgi alan İl Müftüsü ÇINAR ihtiyaç sahibi birçok aileye ulaşma noktasında önemli bir görev ifa eden İyilik Çarşısı için, Sarıçam TDV Şube Başkanı İlçe Müftüsü Osman CANBOLAT ve ekibine teşekkür etti.

'Adana genelinde Sarıçam, Yüreğir, Seyhan ve Çukurova İlçelerimizde faaliyet gösteren çarşılara, hem infak eden, hem de infaka muhtaç kardeşlerimizin teveccüh gösteriyor' diyen Müftü ÇINAR, çalışmaların devam ettiğini, yakın zamanda bu iyilik hareketine Kozan ve Ceyhan ilçelerinin de katılacağı müjdesini verdi.

Hayır Çarşılarının bünyesinde faaliyet gösterdiği Türkiye Diyanet Vakfı, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” düsturuyla bütün insanlığa hizmet etmeyi amaçlayan bir iyilik hareketi. Türkiye Diyanet Vakfının, bugün ülkemizde 1003 şubesi bulunuyor. Ayrıca vakıf dünyanın 149 ülkesinde eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden dinî hizmetleri destekleme ve yardım faaliyetlerine kadar geniş bir alanda iyilik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER