“Kurtuluşun 100. Yılında 5 Ocak: Milli Bilinç, Milli Birlik ve Milli Mücadele Ruhu Sempozyumu” Gerçekleştirildi

“Kurtuluşun 100. Yılında 5 Ocak: Milli Bilinç, Milli Birlik ve Milli Mücadele Ruhu Sempozyumu” Gerçekleştirildi

Adana'da “Kurtuluşun 100. Yılında 5 Ocak: Milli Bilinç, Milli Birlik ve Milli Mücadele Ruhu Sempozyumu” gerçekleştirildi

5 Ocak Adana’nın kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında Adana Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesince düzenlenen “Kurtuluşunun 100. Yılında 5 Ocak: Milli Bilinç, Milli Birlik ve Milli Mücadele Ruhu Sempozyumu” dinleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Merkez ilçelerde bulunan 17 proje okulunun katıldığı, Çukurova Üniversitesinden 6 öğretim üyesinin oturum başkanlıklarını yaptığı programda, “İşgale Doğru Tarihsel Süreç; Adana’nın İşgali ve İşgale İlk Tepkiler; İşgale Karşı Kurulan Milli Cemiyetler ile Kuvva-i Milliye Teşkilatlanması ve Faaliyetleri; İşgal Döneminde Fransız Güçlerinin Tutumu, Faaliyetleri ve Ermeni Olayları; Kurtuluşa Varış; Milli Mücadelede Adana Kahramanları” başlıkları detayları ile ele alındı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER