Mazlum-Der İnsan Hakları Okulu Başladı

Mazlum-Der İnsan Hakları Okulu Başladı

Mazlumder Adana Şubesi 2022 yılı İnsan Hakları Okulu eğitimleri başladı. Programın ilk dersini Mazlumder Genel Başkanı Kaya Kartal verdi.

İnsan Hakları Bilinci ve Hak Arama Yolları başlıklı ilk derste bir konuşma yapan Kartal; "Türkiye genelinde tüm şubelerimiz gerçekleştirdiği bu programlar vesilesi ile insan hakları mücadelesini sürdürecek aktivistlerin pratik çabalarını doğru kullanmaları hususunda önemli bir boşluğu dolduruyor. Alanında uzman isimlerin, insan hakları bilinci ve bu bilinci kuşanmış insanların ne tür araçlarla hak mücadelesi verebileceği, insan hakları olgusunun tarihi ve kavramsal tahlili, referansları üzerinde durduğu ve insan haklarına ilişkin farklı teoriler ve eleştirilerin ele alındığı insan hakları okuluna tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum" dedi.

Kartal, Mazlumder Adana Şube binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren derste katılımcılara İnsan Hakları Bilinci ve Hak Arama Yolları ile ilgili bilgiler de verdi.

İnsan Hakları Okulu'nun içeri ile ilgili konuşan Mazlumder Adana Şube Başkanı Avukat Ali Çaldır ise; "Genel Başkanımız Sayın Kaya Kartal’ın ilk dersi vermesiyle bu yılki İnsan Hakları Okulu’nu başlattık. Bir sonraki dersimiz 19 Şubat’ta Eğitimci-Yazar Mustafa Yıldız tarafından verilecek. Derslere katılmak isteyen vatandaşlarımız internet sitelerimizden ya da şube binamıza gelerek kayıt yaptırabilirler" dedi.

Çaldır, İnsan Hakları Okulu’nun altı hafta süreceğini ve eğitimi tamamlayan katılımcılara program sonunda sertifika takdim edileceğini de sözlerine ekledi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER