Mehmet Sezer: "Rekor Düzeydeki Promosyon Anlaşmamız Üyelerimize Hayırlı Olsun"

Mehmet Sezer: "Rekor Düzeydeki Promosyon Anlaşmamız Üyelerimize Hayırlı Olsun"

Yetkili Sendika Eğitim-Bir-Sen ve ihale komisyonu tarafından bankalarla yürütülen pazarlıklar sonuçlandı. Seyhan’da 5 bini aşkın eğitim çalışanını ilgilendiren promosyon görüşmelerinde her bir kişi için 7770 liralık anlaşmaya imza atıldı.

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 5556 öğretmen ile personeli kapsayan banka promosyon ihalesi görüşmelerine Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Eğitim-Bir-Sen Seyhan İlçe Başkanı Güven Güvener ile kamu ve özel bankaların yöneticileri katıldı.

Yapılan pazarlıklar sonucunda Yapı Kredi Bankası ile 3 yıllık anlaşma imzalandı.

Görüşmelerle ilgili bilgiler veren Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; "Yetkili sendika olarak katıldığımız pazarlıklarda yine bir rekora, yeni bir rekora imza attık. Seyhan’da görev yapan eğitim çalışanlarımız 7770 TL promosyon ücreti alacaklar" dedi.

Üç yıllık anlaşma süresince üyelerinden kredi kartı aidatı, havale ve EFT ücreti de alınmayacağını ifade eden Başkan Sezer açıklamalarını; "Ücretler eğitim çalışanlarımızın hesabına tek seferde yatırılacak. Ekonomik anlamda zor bir dönemde geçtiğimiz bu süreçte varılan anlaşma önemli bir sendikal kazanımdır. Daha önce promosyon bedellerinin bir kısmı eğitim çalışanlarına ödenmiyordu. Bizim yoğun mücadelelerimiz sonucunda bu bedellerin tamamı artık eğitim çalışanlarımızın hesabına yatırılıyor. Bu büyük başarıda imzası bulunan Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İzzettin Aydın ve Eğitim-Bir-Sen Seyhan İlçe Başkanımız Sayın Güven Güvener’e teşekkür ediyorum" sözleriyle tamamladı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER