MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı: “İlham kaynağımız Atatürk olmalı!”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı: “İlham kaynağımız Atatürk olmalı!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Adana nasıl ki Atatürk’e esin kaynağı olmuş ise, bugün farklı sorunlar altında ezilen Adana’nın da ilham kaynağı Atatürk olmalıdır.” dedi. 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 97. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Ulaşım imkânlarının çok kısıtlı ve zor olduğu bir dönemde Atatürk’ün dokuz kez Adana’yı ziyaret ettiğine vurgu yapan Avcı “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatında şehrimizin bu kadar değer bulması, bizim için daima övünç olmuştur. Adana olarak bir asırlık onuru, gururla taşıyoruz!”” dedi.

“ADANA, ATATÜRK’E İLHAM VERMİŞTİR”

Avcı şöyle devam etti:

“Elbette bu ziyaretler asla gezi amaçlı değildi. 15 Mart 1923’te Adana’ya gelişlerinde ifade ettikleri, ‘Efendiler, bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana'da doğmuştur’ sözleri, Adana’nın çok özel ve tarihi bir misyona sahip olduğunu göstermektedir. 

Anlaşılmıştır ki; Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatma fikri Adana’mızda doğmuştur; Adana, Atatürk’e ufuk açmış, ilham vermiş, moral yüklemiş, zafere olan inancını pekiştirmiştir. Bu hepimiz için büyük bir onurdur.”

“ORTAK, GÜÇLÜ BİR İRADE ORTAYA KOYALIM”

Bünyamin Avcı, “Dün Türkiye’nin kaderine yön veren bu şehir, biliyoruz ki; tarımda, sanayide, kültür ve sanatta, pek çok alanda öncü olmuştur. Böylesine zengin bir mirasın temsilcileri olarak yine güzel işler başarabiliriz. İstişare edersek, birlik olursak, omuz omuza verirsek en ağır sorunun bile üstesinden geleceğimize inanıyorum. Yeter ki samimi olalım, yeter ki ortak ve güçlü bir irade ortaya koyalım.” ifadesini kullandı. 

“HER ENGEL AŞILMAK İÇİN VARDIR”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı mesajını şöyle tamamladı:

“Adana nasıl ki Atatürk’e esin kaynağı olmuş ise, bugün farklı sorunlar altında ezilen Adana’nın da ilham kaynağı Atatürk olmalıdır. Her engel aşılmak, her sorun çözülmek için vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 97. yıl dönümünü kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, Milli Mücadele kahramanlarını rahmetle anıyor, manevi varlıkları önünde saygı ile eğiliyorum.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER