Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’den Adana'da Okul Ziyareti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’den Adana'da Okul Ziyareti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili  2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle Kenan Çetinel İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı, sınıfları gezerek çocuklarla ve öğretmenlerle sohbet etti.

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, “Bugün 1 buçuk yıl sonra ülkemizde yüz yüze eğitim başlamış oldu. Yüz yüze eğitimin başlamasına yönelik bir toplumsal mutabakat oldu. O bizi çok sevindirdi. Bu ülkede yaşayan herkes yüz yüze eğitimin başlamasına yönelik bir görüş bildirdi ve toplumsal mutabakat sonucu okullarımız bugün yüz yüze eğitime başlamış oldu. Bu bizim açımızdan son derece sevindirici” diye konuştu.

Bütün eğitim paydaşlarının yüz yüze eğitim konusunda seferberlik ilan etmesi gerektiğini aktaran Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, “Bu bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. O da bu işin devamlılığı yönünde. Yüz yüze eğitimin devam ettirilmesi için eğitimin bütün paydaşlarıyla bir seferberlik ilan etmemiz gerekiyor. Gündelik hayatımızdan eğitim çıkalı 1 buçuk yıl oldu. Tekrar gündelik eğitimin hayatımıza dahil olması için bütün eğitimin paydaşları olarak seferberlik ilan etmemiz gerekiyor. Yüz yüze eğitimin sürdürülebilirliğini ancak bu şekilde başarabiliriz. Herkesin taşın altına elini koymasıyla başarabiliriz. Herkes üzerine düşeni yapacak. Son derece büyük tedbirler alındı, hiçbir eksiğimiz yok. Yüz yüze eğitimin devam etmemesi için hiçbir gerekçemiz yok” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve kentlerde takip sistemi kurulduğunu aktaran Bilgili, “Takip sistemimiz de kuruldu. Hem bakanlık merkezde yüz yüze eğitimin devamı konusunda büyük bir takip sistemi kuruldu. Hem de şehirlerimizde takip sistemi kuruldu. Konuları en yakından izliyoruz. Anında gerekli tedbirleri alıyoruz. Bütün derdimiz yüz yüze eğitimin devam etmesine yönelik” dedi.

 Vali Süleyman Elban ise kentteki neredeyse bütün öğretmenlerin aşılandığını belirterek, “Tüm okullarımız eğitim ve öğretime hazır. Öğretmen sayılarımızda herhangi bir sıkıntımız yok. Son atamalarla birlikte öğretmen açığımız bulunmamaktadır. İlimizde de aşısını yaptırmamış öğretmenimiz 1 hafta 10 gün içerisinde kalmayacak. Bu da bizi çok hoşnut etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. 1 hafta 10 gün sonra eğitim camiası açısından aşılanmamış personel konusu bizim gündemimizden düşecektir. Bundan sonraki süreçte de biz bütün durumları sıkı sıkıya takip edeceğiz. Özlenen yüz yüze eğitimi başarıyla sonuçlandırırız diye temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Süleyman Elban, "2021-2022 eğitim-öğretim yılı Adana'mıza ülkemize, milletimize, öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun." temennisiyle sözlerini bitirdi.

Vali Süleyman Elban ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin okul ziyaretleri öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle son buldu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER