Ömer Çelik, Adana Gençlerle Buluşma Programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la geçen anısını anlattı

Ömer Çelik,  Adana Gençlerle Buluşma Programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la geçen anısını anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Adana ziyareti sonrasında Yeni Adana Müzesi'nde 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle, Gençlerle Buluşma Programı'nda bir araya geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan'la geçen anısını anlattı.

"Adana insanının orijinalliği sık sık gündem oluyor. Bu konuda bir anınız oldu mu sizi güldüren?" şeklindeki soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şahin (Kendirci) en güzelini söyledi." dedi ve programda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten "şalgam hikayesini" anlatmasını istedi.

Ömer Çelik de bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la geçen anısını şu şekilde aktardı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi yasaklıydı ve Adana'ya teşrif ettiler. Adana'da İstasyon Meydanı'nda ilk konuşmasını yaparken halen yasaklıydı, henüz yasağın önü açılmamıştı. Orada bir pankart açıldı, 'Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyoruz.' diye. Sonra, orada bir danışman arkadaşımız Sayın Cumhurbaşkanımıza dedi ki 'Efendim ben ilk defa böyle bir ifade gördüm.' Biz de dedik ki 'Efendim Adana'da bir insanın bir başkasına duyacağı aşkın en üst ifadesi budur.' Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızı kebaptan ve şalgamdan daha çok sevenler ayağa kalksın ve alkışlasın."

Daha sonra Adana denildiğinde akla kebap ve şalgam geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kebabı yemeden, şalgamı içmeden öbür dünyaya gidenin vay haline." dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER