Prof. Dr. Tuncel, Balcalı Hastanesi Araştırma Görevlisi Doktorlarıyla Bir Araya Geldi

Prof. Dr. Tuncel, Balcalı Hastanesi Araştırma Görevlisi Doktorlarıyla Bir Araya Geldi

Prof. Dr. Tuncel: Sağlık Çalışanlarının Güvenlik ve Çalışma Koşulları İle İlgili Projeleri Yakın Zamanda Hayata Geçireceğiz”

 

Göreve geldiği ilk günden itibaren merkez ve ilçe kampüslerini sık sık ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Balcalı Hastanesi’nde görev yapan genç meslektaşları, araştırma görevlisi doktorlarla bir araya geldi. Bir hekim olarak sorunları yakından bildiğini ve çözümü için yoğun çaba sarf ettiklerini bildiren Prof. Dr. Tuncel, özellikle maaş ve çalışma sürelerinin iyileştirilmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

Hipokrat Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. Neslihan Boyan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümürdülü, Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz, dekan yardımcıları, başhekim yardımcıları, yöneticiler ve araştırma görevlisi doktorlar katıldı. Toplantı Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’ün yapılanlar, hedeflenenler ve yeniliklerle ilgili yaptığı açıklamalar ile başladı. 

 

Prof. Dr. Tuncel: “Sorunların Çözümü İçin Paydaşlarımızla İletişim Halindeyiz”

Balcalı Hastanesi’nde yapılan altyapı ve fiziki çalışmalar ile ilgili araştırma görevlisi doktorları bilgilendiren Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, dijital hastane sistemine geçileceğini ve bunun için pilot polikliniklerde uygulamanın başladığını söyledi. Sistemin kurgulandığı gibi doğru işleyebilmesinin ekip çalışmasıyla mümkün olacağını bildiren Prof. Dr. Tuncel, hekimlerden gelecek geri dönüşlerle Balcalı Hastanesi’nin teknolojik gelişmelere daha kolay entegre olacağını ifade etti.

Prof. Dr. Tuncel, sağlık çalışanlarının güvenlik ve çalışma koşulları ile ilgili de bir takım projeleri yakın zamanda hayata geçireceklerini söyledi. Bir tıp hekimi olarak meslektaşlarının sorunlarını yakinen bildiğini ve her bir sorunun çözümü noktasında tüm paydaşlarla sürekli iletişim halinde olduklarını bildiren Prof. Dr. Tuncel, araştırma görevlisi doktorların ek ödemelerinde iyileştirme ve çalışma sürelerinin düzenlenmesi konusundaki çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

Asistanlardan gelen soru ve önerileri de dinleyen Rektör Prof. Dr. Tuncel, bu toplantıların devam edeceğini bildirdi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER