Sarıçam Belediyesi İkinci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Sarıçam Belediyesi İkinci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Sarıçam Belediyesinin açtığı yaz spor okullarında eğitim gören öğrenciler için bu yıl ikincisini düzenlediği etkinlik, büyük ilgi gördü. Birbirinden farklı aktivitelerin gerçekleştirildiği etkinliğe yaklaşık altı bin öğrenci ve velisi katıldı.

Sarıçam Belediyesi açtığı yaz spor okullarında eğitim gören öğrenciler için düzenlediği ‘İkinci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ Çukurova Üniversitesi Futbol Sahasında gerçekleştirildi. Portatif oyun alanlarının kurulduğu alanda gönüllerince eğlenen çocukların mutluluğuna, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’da ortak oldu.

Katılımın yoğun olduğu şenlikte bir konuşma yapan Başkan Bilal Uludağ, ‘Spor Kenti Sarıçam’ mottosu ile yaz boyunca devam eden sportif faaliyetlerin, her sene bir önceki yıla göre daha yoğun olarak devam ettiğinin altını çizdiği konuşmasında amaçlarının, sportif oyunlarla kendine güvenli, başarıya odaklı, sosyal yönleri güçlü, paylaşımcı, insana ve doğaya saygılı insanlar olarak hayata hazırlamayı kendilerine görev bildiklerini kaydetti.

Başkan Bilal Uludağ, Sarıçam Belediyesinin açtığı yaz spor okullarında birçok brançta kurs verdiklerine vurgu yaptığı konuşmasında, sporun her alanına yaptıkları yatırımlarla geleceğin sporcularının bu kurslardan yetiştiğinin altını çizdi.

“ÇOCUKLARIMIZA SPOR KÜLTÜRÜNÜ VE AHLAKINI AŞILAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Başkan Uludağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi “ Göreve geldiğimiz günden bu yana spora ve sporcuya yaptığımız yatırımlarla, bugün ilçemizi ‘Spor Kenti Sarıçam’ mottosu ile anılan bir marka haline getirdik. Okulların yaz tatiline girmesi ile başlayan ve yaz boyunca devam eden kurslarımızda futboldan voleybola, hentboldan basketbola, taekwondodan jimnastiğe ve güreşe kadar, birçok alanda kurslar açtık. Gayet verimli bir dönemi daha geride bıraktığımız yaz spor okullarımızı da, istedik ki kurslarımızın adına yakışır bir finalle taçlandıralım. Bu anlamda sizlerin çocuklarını kendi öz evladımız bilerek öncelikle onları elimizden geldiğince telefon, tablet, bilgisayar ve genel teknoloji bağımlılığından uzak tutmaya, onlara spor kültürü ve ahlakı aşılamaya, sağlıklı bedenlerde filizlenen sağlıklı zihinler oluşturmayı hedefledik. Spor oyunlarının eğitici büyüsüyle onlara demokrasi, insan sevgisi, doğaya saygı, kişisel disiplin ve hayatı paylaşma gibi psiko-sosyal değerler aşılamaya ve nihayetinde iyi insan, iyi vatandaş ve iyi birer sporcu olabilmeleri için gerekli her şeyi öğretmeye çalıştık. Sportif oyunlarla kendine güvenli, başarıya odaklı, sosyal yönleri güçlü, paylaşımcı, insana ve doğaya saygılı insanlar olarak hayata hazırlamayı kendimize görev bildik. İnancımız odur ki Türkiye'mizin güzel geleceği her yönden kendini geliştirmiş yeni nesillerin varlığına bağlıdır” diye konuştu. 

Daha sonra alana kurulan oyun parkurlarını tek tek gezen Başkan Uludağ, şenliğe katılan çocuklarla yakından ilgilendi, onlara bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gün boyu süren sahne showları, Hacivat-Karagöz, ilizyon, kukla, akrobasi, ateş oyunları, wantrolog (kukla) gösterilerin sergilendiği şenlikte gönüllerince eğlenen çocuklar, mendil kapmaca, yakan top, yedi kule, üç ve dokuz taş, çuval yarışı ve kuşaklar buluşuyor gibi geleneksel oyunlarla unutulmaz bir gün yaşadılar.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER