Sarıçam Belediyesi’nin Üniversiteye Hazırlık Kursları başladı

Sarıçam Belediyesi’nin Üniversiteye Hazırlık Kursları başladı

Sarıçam Belediyesi, Sarıçam Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitimi Merkezi) işbirliği ile düzenlediği, lise mezunlarına yönelik ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları başladı.

Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Milli Eğitim Müdürlüğü (Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi) işbirliği ile açtığı üniversiteye hazırlık kursları, 3 Ekim’de başladı. 1 sayısal, 5 eşit ağırlık alanlarında toplam 6 sınıfta, 154 öğrencinin üniversiteye hazırlandığı kursta, alanında uzman öğretmenler tarafından kurslar veriliyor.

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal ve Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Alpaslan Akıllı ile birlikte Sarıçam Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Bilal Uludağ, sınıfları tek tek dolaşarak kursiyerlere başarı dileğinde bulundu.

Görev süresi boyunca eğitim ve öğretimin en öncelikli hedeflerinden biri olduğunu belirten Başkan Uludağ, geçen yıl başlattıkları üniversiteye hazırlık kurslarının, bu yılda yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ EN İYİ ŞARTLARDA ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYORUZ”

Her zaman birinci önceliklerinin kalite olduğunun altını çizen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi “ İlköğretimden üniversiteye kadar her alanda eğitim ve öğretimi önemsiyoruz. Bu alanda ilçemizde çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Sarıçam Belediyemiz ve Sarıçam Milli Eğitim Müdürlüğü (Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi) ile işbirliği içerisinde, açtığımız üniversiteye hazırlık kursumuzda da en iyi ve en kalitelisi olsun diye emek harcadık. Alanında uzman öğretmenlerimiz ile modern sınıflarda zengin kaynaklar eşliğinde kurslar veriyoruz. Her kursiyerimize kaynak ve haftada bir rehber öğretmen desteği, 15 günde bir deneme sınavları gerçekleştiriyor, en iyi şartlarda öğrencilerimizi üniversiteye hazırlıyoruz. Şu Ana kadar kursumuza 154 öğrencimiz kayıt yaptırdı. 1 sayısal, 5 eşit ağırlık alanlarında eğitim veriyoruz. İnanıyorum ki bu yıl, geçen yıl yakaladığımız oranın çok üzerinde bir başarı yakalayacağız” diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER