Seyhan Belediyesi reklam ve tanıtım ihalesi adrese teslim mi?

Seyhan Belediyesi reklam ve tanıtım ihalesi adrese teslim mi?

CHP'li Adana Seyhan Belediyesi'nin reklam ve tanıtım ihalesine girmek isteyen firma dosyasının yetkililerce alınmayarak ihaleye tek katılımcının girmesinin sağlandığı  iddia edildi. 

Adana Seyhan ilçe Belediyesi reklam ve tanıtım ihalesinde  "Adrese teslim ihale" yorumlarına neden olacak uygulama ile ihaleye girecek firmanın engellendiği, bu yolla kamunun zarara uğratıldığı iddia edildi.  İhale Şubesinin tek firmanın teklif zarfını aldığı, ihaleye girecek diğer firmanın teklifinin, personelin 'Alabiliriz' demesine rağmen, kendini müdür olarak tanıtan kişi tarafından, 'Dosyanızı alamam' diyerek, ihaleye girecek firmayı engellendiği ve tek firmanın girmesinin sağlandığı iddia ediliyor. 

TANIR TİCARET TEKLİFİ  ALINMADI
Tanır Emre Üzelgeçici'ye ait Tanır Ticaret'in ihaleye girmek için hazırladığı dosya tam olmasına rağmen, bilinçli bir şekilde kayıt altına alınmadı. Saat 09.00'da belediye encümeni önünde yerini alan Üzelgeçici, belediyede yaşananların ardından kamera kaydı eşliğinde açtığı fiyat teklifini açıkladı. 2 milyon 617 bin TL fiyat yazılı evrakı belediye yetkililerinin kabul etmemesinin ihalenin şeffaflığına gölge düşürdüğünü söyledi. Üzelgeçici, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağını da ifade etti.

BAŞKAN AKAY NE YAPACAK?
Söz konusu ihale ile ilgili iddiaların kamuoyuna yansımasının ardından Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın nasıl bir tutum takınacağı, ihalenin iptal  edilip edilmeyeceği önümüzdeki günlerde netleşecek.  

 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER