Toplum Liderleri Geliyor Projesi Başladı

Toplum Liderleri Geliyor Projesi Başladı

Adana Çukurova Rotary, Adana Rotary ve Tepebağ Rotary Kulüplerinin katkılarıyla düzenlenen “14. Toplum Liderleri Geliyor” projesi Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Salonu'nda yapılan açılış töreni ile başladı.

Acılış törenine Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sedat Uçar, Ç.Ü. Sürekli Eğitm Merkezi Müdürü Doç.Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu, Rotary 2430. Bölge TLG komite başkanı Mustafa Cirit, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı yerine Mehmet Erel, Tepebağ Rotary Kulübü Başkanı Özcan Yücelt ve Adana Rotary Kulübü Başkanı yerine Yalçın Özen ve öğretmen adayları katıldı.

Endüstri Mühendisi- Eğitimci Barış Avcı'nın “Ya lidersin, ya gidersin” isimli sunumu ile başlayan projede kendi dalında başarılı olan isimler sunumlar gerçekleştirecek. 

Proje ile ilgili Çukurova Rotary Kulübü adına bilgi veren Mehmet Erel, "Toplum Liderleri Geliyor (TLG) projesinin amacı, gelecek nesillerin emanet edileceği genç öğretmen adaylarına çağdaş bir ufuk kazandırmak ve görev yapacakları ülkemizin dört bir yanındaki eğitim kurumlarında bir toplum lideri olarak taşıyacakları sorumluluğu daha kolay göğüsleyebilmeleri için üniversitelerin kendilerine sağladığı kıymeti tartışılmaz katkılar yanında ek değerler koyabilmektir. Uygun eğitim mekanlarında konusunda uzman, ilham verecek, kanaat önderi başarılı kişiler tarafından, Çağdaş Liderlik ve Temelleri, Meslek Etiği, Zaman Yönetimi Motivasyon, Özgüven, İletişim, Etkileşim ve Sorun Çözme, Kalite, Sürekli İyileştirme ve Mükemmellik Arayışı, Yaratıcılık, Yenilikçilik Kendini Anlamak ve İfade Etmek Sanatı ve  Estetiği Anlamak konulu konferanslar verilecektir" dedi. 

Toplum Liderleri Geliyor projesi 1 Nisan'da Türkmen Otel'de yapılacak olan kapanış ve sertifika töreni ile son bulacak.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER