Vali Elban’a 5 Haziran Dünya Çevre Günü Ziyareti

Vali Elban’a 5 Haziran Dünya Çevre Günü Ziyareti

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Halit Ergin ve beraberindeki heyet, Vali Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Elban, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlayarak bu anlamlı günün ilimize, ülkemize ve bütün dünyada çevre konusundaki bilincin artmasına vesile olması temennisinde bulundu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılan etkinlikler hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Halit Ergin’den bilgi alan Vali Elban, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün dünyadaki çevre sorununa dikkat çekmek, insanlarda farkındalık yaratmak ve çocuklarda çevre bilinci oluşturmak adına önemli bir gün olduğunu söyledi.
Dünya nüfusunun hızla artması, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimi ile kentleşme ve sanayileşmenin getirdiği sorunların insanoğlunun geleceğini tehdit eden konuların başında geldiğini belirten Vali Elban, “Dünyayı korumak, artık küresel boyut kazanan çevresel sorunların çözümüne yönelik adımlar atmak ve bu konuda uluslararası yeni ve etkin tedbirler almak hepimiz için hayati bir sorumluluktur. Bu sorunları ortadan kaldıracak her türlü çalışmaya destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü yaşadığımız çevre, gelecek nesillere bırakacağımız bir emanettir. ” dedi.

Çevreye verdiğimiz zararın insana ve insanlığa verilen bir zarar olduğunu unutmamak gerektiğini dile getiren Vali Elban, her bireyin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu sözlerine ekledi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Vali Elban, “İklim Değişikliği” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. Öğrencileri başarılı çalışmaları için tek tek kutlayan Vali Elban, çevre bilinciyle yetişen yeni nesillerin varlığının kendilerine güven verdiğini söyleyerek öğrencilerin başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER