Yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan görevi devraldı

Yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan görevi devraldı

Dışişleri Bakanlığı'na atanan MİT Başkanı Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlu'ndan görevi devraldı.

Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Bakan Fidan, "Şahsıma gösterilen güven için teşekkür ederim. Devletimizin ve milletimizin bütünlüğü ve refahı için her türlü özveriyi göstereceğiz" dedi.

Bakan Fidan açıklamasında, 'MİT'te 13 yıl süren ve ağır sorumluluk gerektiren görevimin ardından, aynı derecede mesuliyet gerektiren Dışişleri Bakanlığı'na atanmam nedeniyle şahsıma gösterdikleri güven ve takdirleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Sayın Çavuşoğlu ile arkadaşlığımız Bilkent Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yaptığım yıllarda aynı okul sıralarında başladı. Görevlerimizde çok büyük bir uyum ve güven içerisinde kritik görevleri birlikte gerçekleştirdik. Kendisi devlet adamı, siyasetçi ve dost olarak her zaman üstün meziyetler ortaya koydu.

"HER TÜRLÜ ÖZVERİYİ GÖSTERECEĞİZ"
Devletimizin her türlü etkin alanından bağımsızlığı ve milletimizin iradesinin egemenliği esasına dayanan milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim. Bugün Cumhuriyetimizin 100. hariciye teşkilatımızın kuruluşunun 500. yıldönümünde aranıza katılmaktan büyük gurur duyuyorum. Devletimizin ve milletimizin bütünlüğü, güvenliği ve refahı için her türlü gayreti göstereceğiz. Devletimize, milletimize ve vatanımıza hayırlı olsun. 'ifadelerini kullandı. 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER