Yeni icra daireleri yeni adalet sarayında hizmete açıldı

Yeni icra daireleri yeni adalet sarayında hizmete açıldı

İcra Dairelerinin kapasitesinin arttırılması ve Avrupa Birliği Eşleştirme Devam Projesi kapsamında  ortaya çıkan yeni icra modeli yeni adalet sarayında hayata geçirildi.

Yeni yapılan Adana Adalet Sarayı'nda hayata geçirilen modelde ilk olarak;gayrimenkul, banka ve abonelik sözleşmeleri ile yeni modelde genel icra dairesi olmak üzere Adana Genel İcra Dairesi, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi, Adana Abonelik  Sözleşmeleri İcra Daireleri kuruldu. Ve açılışı gerçekleştirildi.

Yeni dairelerin açılışını Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adana Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet  Ali Çolak, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Musa Ünel, Mustafa Tarsuslu, Atilla  Rahimi, Adana Adalet Komisyonu Üyesi Şükrü Nalbant, Cumhuriyet savcıları, hâkimler, icra müdür ve yardımcıları,  icra kâtipleri ve adliye personelleri gerçekleştirdi.

Adana Genel İcra Dairesi, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi ve Adana Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi, Kâzım Karabekir Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Yüreğir’de  bulunan Yeni Adana Adalet Sarayı’nda 16.04.2021 tarihinden itibaren faaliyete başladığı, diğer icra birimleri  en kısa sürede Yeni Adalet Sarayına taşınacağı bildirildi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER