Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik; 'Adli Ve Mülki Makamlara Güvenimiz Tamdır.'

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik; 'Adli Ve Mülki Makamlara Güvenimiz Tamdır.'

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik; basında ve sosyal medyada çıkan görevden alınma haberleri ilgili basın bildirisi yayınladı.

'Yumurtalık'lı hemşerilerimize olan sevgimiz ve hizmet aşkımız asılsız ve mesnetsiz suçlamalarla baltalanmaya çalışılmaktadır.' diyen Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik'in açıklaması şu şekilde;

'Bu suçlamalardan, Yüce Türk adaleti ile Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun çerçevesinde hakkımızda kararlar verilebilmektedir.

Basına ve sosyal medyaya yansıyan 2011 yılında benim görev dönemimden önce inşa edilen bir kaçak yapının yıkılmaması ile ilgili Adana Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından 2022/1081 sayılı karar 14.06.2023 tarihinde verilmiş, şahsım ve avukatlarım ile Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına gerekçeleri ile yaptığımız itiraz Başsavcılık makamınca haklı görülerek kararı veren mahkemeye başsavcılık makamınca Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (“CMK”) 308/A maddesi gereğince itiraz edilmiştir. 

BAM Başsavcılığı tarafından yapılan itiraz 01.08.2023 tarihinde Adana Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından görüşülerek; dava dosyasının görüşülmesinin adli tatil sonrasına bırakılmasına, dava dosyası tekrar görüşülünceye kadar İNFAZIN DURDURULMASINA karar verilmiştir. 

İnfazın durdurulması kararı, mülki ve adli makamlarla paylaşılmış olup karara göre hareket edileceğinden zerre şüphemiz yoktur.

Bizim çalışma azim ve karalılığımızı bir nebze olsun azaltmayacak aksine hizmet için bizi kamçılayacaktır. Çünkü Türk adaletine ve adalet sistemine güvenimiz tamdır.

Ben ve ekip arkadaşlarım ilçemize hizmet için yaptığımız her iş ve işlemi mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde kamu yararını gözeterek yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.  

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER