Yüreğir Belediyesi Binlerce Fidanı Kendi Üretiyor

Yüreğir Belediyesi Binlerce Fidanı Kendi Üretiyor

Yüreğir Belediyesi, ihtiyaç duyduğu fidan ve çiçekleri kendi bünyesindeki üretim tesislerinde yetiştiriyor.

Tüketen değil üreten bir belediye anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Binlerce fidan ve çiçeği kendimiz üreterek tasarruf ediyor, kaynaklarımızı daha verimli kullanıyoruz” dedi.

Yüreğir Belediyesi, ilçe genelinde park, bahçe, mesire alanı, yeşil alanlar gibi projelerde çevre düzenlemeleri kapsamında birçok fidan dikimi gerçekleştiriyor. Yüreğir Belediyesi dikilen bu fidan ve çiçeklerin belli bir kısmını kendi bünyesindeki üretim tesislerinde yetiştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü üretim tesislerinde yılda yaklaşık 25 bin adet fidan üretimi yapılıyor.

İHTİYAÇ DUYULAN YERLERE FİDAN TEMİN EDİLİYOR 

Yüreğir Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü tarafından üretim fidanlığında yapılan çalışmalarda, dikilen ve düzenli bakımları yapılan farklı türlerde binlerce fidan belli olgunluğa eriştiriliyor. Büyüyen fidanlar ihtiyaç duyulan yeşil alanlara dikilmek üzere saha ekiplerine teslim ediliyor.

15 FARKLI TÜRDE FİDAN ÜRETİMİ YAPILIYOR 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü üretim fidanlığında lavanta, biberiye, gelin duvağı, çalı mine, gazanya, israil kauçuğu, fırça çalısı, ligustrum, kufeya, taflan, pittosporum ve asma olmak üzere yıllık 15 türde yaklaşık 25 bin adet fidan üretiliyor. Üretilerek yeşil alanlara kazandırılan fidanlar ile aynı zamanda dışarıdan alımlar azaltılarak tasarruf da yapılmış olunuyor.

“KENDİMİZ ÜRETEREK TASARRUF SAĞLIYORUZ”

Tüketen değil üreten bir belediye anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “İhtiyaç duyduğumuz ürünleri kendimiz üreterek bütçemizde tasarruf sağlıyoruz. Binlerce fidan ve çiçeği kendimiz üreterek kaynaklarımızı daha verimli bir şekilde kullanıyoruz. Ziraat Mühendislerimizin kontrolünde sulama ve bakımları yapılarak yetiştirilen mevsimlik çiçek ve fidanlarımızı park, bahçe ve yeşil alanlarımızda değerlendiriyoruz. İlçemizin her noktasının daha yeşil, daha renkli ve daha güzel bir görüntüye ulaşmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER