Yüreğir'de Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Yürüyüşü

Yüreğir'de Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Yürüyüşü

Bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturmak ve kamuoyu yaratmak amacıyla Adana Valiliği himayesinde, Yüreğir Kaymakamlığınca düzenlenen ‘Yüreğir’de Bağımlılığa Karşı Birlikte Yürüyoruz’ etkinliği gerçekleştirildi.

Yüreğir ilçesinde düzenlenen etkinlikte Adana Valisi Köşger’in öncülüğünde 750 kişi ellerinde ‘Bağımlılığı bitirmeye kararlıyız’ dövizleriyle Süleyman Vahit Caddesi’nden tarihi Taşköprü’ye kadar yürüdü. 

"Bağımlılığa Karşı Birlikte Yürüyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen yürüyüşte basın mensuplarına açıklama yapan Vali Köşger “Gençlerimizi elimizden almaya yönelik organize bir çalışma var. Gençlerimizi uyuşturucu başta olmak üzere birçok alanda bağımlı yapmaya çalışıyorlar” dedi. Sözlerini “Birinci gündem maddemiz Türkiye’nin kanayan yarası haline gelmiş uyuşturucu bağımlılığı. Çağımızda tek uyuşturucu değil teknoloji bağımlılığı da var. Bütün bağımlılık türleri ile mücadele etmemiz lazım. Ancak başta uyuşturucu için tedbir almamız lazım. Bu konuda farkındalığımızı yükseltmek için topyekûn çalışmamız lazım” ifadeleriyle sürdüren Vali Köşger, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin eğitimli genç nüfus olduğunu kaydetti.

“YAVRULARIMIZI ELİMİZDEN ALMASINLAR”

Vali Köşger, “Bu mücadele tek güvenlik güçleriyle olmaz. Bütün kurum ve kuruluşların bu mücadeleye sahip çıkması lazım. Çocuğundaki farklılığı ilk anlayacak kişi annedir. Annelerimizin önemi çok büyüktür. Bizim başka ülkelere göre üstünlüğümüz eğitimli genç nüfusumuz. Bizim başka bir zenginliğimiz yok. Petrolümüz, madenimiz yok. Sadece stratejik konumumuz ve gençlerimiz var. Gençlerimizi elimizden almaya yönelik organize bir çalışma var. Gençlerimizi uyuşturucu başta olmak üzere birçok alanda bağımlı yapmaya çalışıyorlar. Herkesten ricam ihbarlarınızı bizlere ulaştırın. Eğer çare bulunmuyorsa ihbarı bana ulaştırın ben gerekeni yapacağım. Söz veriyorum. Yavrularımızı elimizden almasınlar, onları kurda kuşa yem etmeyelim. Onlar başka ülkelerin, başka birimlerin askeri olmasın. Farkındalığı yükseltelim” diyerek tüm vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi.

Etkinliğe Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER