AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay'dan CGC'ye hayırlı olsun ziyareti

 AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay'dan CGC'ye hayırlı olsun ziyareti

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimine ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’da propaganda siyasetine rağmen hizmet odaklı siyasete devam edeceklerini söyledi. Başkan Ay, “Adana’yı geliştirmek için samimi siyasete ve üretime ihtiyacımız var” dedi. 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, siyaseti bir hizmet yarışı olarak değerlendirdiklerini, Adana’da da bu tutumu sergilediklerini söyledi.  Adanalı’nın ‘hizmet alabilmesi’ için Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Partili üyelerin desteğiyle borçlanma yetkisi verildiğini hatırlatan Ay, “Belediyemiz ‘hizmet yapabilsin’ diye verdiğimiz destek sonrası bu kez de çıkıp ‘Kamu bankaları bize kredi vermiyor’ diye kara propaganda yapılıyor. Yaşadığımız sel felaketi için günlerce çalışma yapıyor, ilgili bakanlıklardan belediyelerimize kaynak aktarımı sağlıyoruz. Bu kez bu kaynaklar amacı dışında harcanıyor. Böyle siyaset Adana’ya kazanç sağlamaz. Biz yerelde kısır siyaset yerine vatandaşa hizmeti esas alıyoruz” şeklinde konuştu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Sosyal Tesislerinde yeni yönetime ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ay, “Devlet erkini öğrenirken yasama, yürütme ve yargının yanına hep basını koyduk.  Medyasız olmaz. İnsan için göz ne kadar değerliyse toplum için de basın o kadar değerli. Yeni yönetiminizi kutluyorum. Sizi okuyarak, dinleyerek, izleyerek hizmet veriyoruz. Eleştirilerinizden sonuç çıkarıyor, daha iyi hizmet için çalışıyoruz” açıklamalarını yaptı. 

ESENDEMİR: KAYNAKLARINI TAM DEĞERLENDİREMEYEN BİR ADANA VAR

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de daha yaşanabilir bir Adana özlemi duyduklarını belirterek, “Türkiye’de ortasından bu kadar güzel bir nehir geçen, sulama kanalları, bereketli toprakları, sanayisi ve kültürüyle bu denli güçlü ender şehirlerden biriyiz. Nehrin ve sulama kanallarının ulaşım ve turizm için değerlendirildiği bir Adana’yı hep birlikte inşa edebiliriz. Bu çerçevede iktidar desteği önemli” ifadelerini kullandı. 

CGC Yönetim Kurulu Üyelerinin sorularını da yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın samimi bir dönüşüme ihtiyacının bulunduğunu kaydetti.  Adana’da bankalardaki mevduatın 26 milyar TL’ye yükseldiğine dikkat çeken İl Başkanı Ay, “Bu şehirde yüzlerce dönüm tarım arazisini kiraya verip yılı hiç bir şey üretmeden tamamlayanlar var. Birikimlerinden OSB’lerde fabrika kurup, istihdam sağlamak yerine faiz geliri tercih edenler var.  Lüks arabalara binen, konforlu evlerde oturan bu kişiler bir de marka mekanlarda oturup 'Ne olacak bu Adana'nın hali?' diye dert yanıyor. Bu şehir için üretme. Siyasetinin ve STK'larının içinde olma ama dert yan. Böyle olmaz. Hepimiz gücümüz nispetinde Adana’nın daha yaşanabilir bir şehir olması için samimiyetle çaba göstermeliyiz” diye konuştu. 

YEREL MEDYANIN GÜCÜNÜ TEMSA OLAYINDA GÖRDÜK

Yerel medyanın öneminin son yaşanan TEMSA hadisesinde daha iyi anlaşıldığını anlatan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, “İki ay önce üretimi durduran Temsa’daki gelişmeleri an be an Başkan Yardımcınız Mehmet Uluğtürkan’ın haber ve yazılarından öğrenme imkanı bulduk. Ulusal medya da Temsa’yı Mehmet beyin yazılarından  takip etti. Konu üzerinde çalışırken defalarca kendisinden gelişmelerle ilgili bilgi aldım. Konuyu Ömer Çelik, Jülide Sarıeroğlu, Mustafa Varank ve Berat Albayrak Bakanlarımıza doğru ve zamanında iletme ve destek alma imkanı bulduk. Temsa’nın yeniden üretime geçiyor olmasında, böylesine önemli bir markamızın ülkemizin bir değeri olarak kalmasında hükümetimizin büyük emeği var. O yüzden medyayı sadece haber aldığımız bir pencere olarak değil, bilgi ve öneri aldığımız bir kapı olarak da değerlendiriyoruz” dedi. 

BAŞKAN AY ÇGC’NİN SOSYAL TESİSLERİNİ ÇOK BEĞENDİ

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ay, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aytekin Uçar ve Yönetim Kurulu Üyesi, İl Başkan Danışmanı Abdurrahman Yeşiltaş’ın katıldığı ziyarette, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Başkan Vekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcıları Mehmet Uluğtürkan, A.Engin Kanber, Yasemin Atasoy,  ÇGC Genel Sekreteri Sefa Saygıdeğer, Mali Sekreter Murat Yonat, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Arat, Vahap Ünkat, Mustafa Akköse, Jale Karaşahinoğlu ve Kadir Adıyaman hazır bulundu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER