Adana Gazetesi, yıldönümünü kutladı

Adana Gazetesi, yıldönümünü kutladı

Adana'nın önemli basın kuruluşlarından Adana Gazetesi, 15. kuruluş yıldönümünü düzenlediği muhteşem geceyle kutladı.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar'ın yanı sıra Balcalı Hastanesi Başmüdürü Ali Önal, MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Şevki Kaya, Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Arif Dağlı, İmamoğlu Belediyesi Başkan Vekili Benan Karagöz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışmanı Utku Sağılır, Yüreğir Belediye Başkanı Basın Danışmanı Şehmus Baysal, Seyhan Belediye Başkanı Basın Danışmanı Hüseyin Arat, İmamoğlu Ayvalı Köyü Muhtarı Erhan Bora, SSK Eski Bölge Müdürü Nurettin Yılmaz ve yüzlerce davetlinin katılımıyla Seyhan Otel ve Balo Salonu'nda gerçekleşen gece Adana Gazetesi yazarlarının sahneye çağrılmasıyla başladı.

"MÜCADELE ÖNEMLİDİR"

15. Kuruluş yıldönümü gecesinde Adana Gazetesi ekibinin tanıtımının gerçekleşmesinin ardından açılış konuşmasını yapan İmtiyaz Sahibi Hanifi Kara, "Gazetecilik bir milletin sesi olmaktır. Bir milletin haber alma, öğrenme, bilgilenme hürriyetine hizmet etmektir. Bu bağlamda Türk Milletinin sesi olan, gerçekleri tarafsız bir şekilde millete ulaştırmak için mücadele eden, bu uğurda çaba sarfeden, bunu en büyük vazifesi bilen biz basın mensuplarının yürütmüş oldukları mücadele önemlidir. Ülkemizin zorlu anlar yaşadığı özellikle bu günlerde bu mücadelenin gazeteciler tarafından bir vazife şuuruyla yapılması oldukça kıymetlidir. Adana'da bu zorlu görevi üstlenen tüm basın emekçisi, meslektaşlarımı kutluyorum. Bu özel günde bizi yalnız bırakmayan misafirlerimize teşekkür ediyorum."dedi.

"YEREL BASININ ÖNEMİ BÜYÜK"

Basın özgürlüğünün, demokratik toplum düzeninin en önemli gereklerinden biri olduğuna konuşmasında dikkat çeken duayen Gazeteci Erol Karataş, "Basının yaşanan sorunları özgürce ele alabilmesi ve kamuoyunun dikkatine sunabilmesi, yapılan yanlışları azaltacak, ülkemiz bu özgürlük ortamından büyük faydalar sağlayacaktır. Bu bakımdan basınımızın, objektif bir görev anlayışıyla, evrensel ilkelere bağlı kalarak, her şart altında toplum yararını gözetmesi, bireylerin doğru, sağlıklı haber alma ve bilgi edinmesini sağlamasında yerel basının önemi büyüktür. Adana basınında bu ortamı sağlayan Adana Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hanifi Kara ve ekibini gösterdikleri özverili çalışmalarından ötürü kutlarım."şeklinde konuştu.


"BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM"

Adana Gazetesi Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda konuşan MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, "Başta İmtiyaz Sahibi Hanifi Kara olmak üzere, tüm yazar kadrosu ve çalışanları tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum."diye konuştu.

"NİCE 15 YILLARA"

Balcalı Hastanesi Başmüdürü Ali Önal ise; "
Adana Gazetesi'nin Sahibi değerli arkadaşım Hanifi Kara, onun çalışanları emekçileri, emektarlarının daha nice 15. yıllara olsun. Başarılarının devamını diliyorum."dedi.

Gazeteci Zeynep Ordu'nun sunduğu gecede Adana Gazetesi pastası kesilirken, geceye renk katan Adanalı sanatçıların söylediği şarkılar ile program devam etti.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER