Başkan Kocaispir’in Gazeteciler Günü Mesajı

Başkan Kocaispir’in Gazeteciler Günü Mesajı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Gazetecilik mesleğinin sorumluluk, fedakârlık ve vicdan gerektiren zor bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Kocaispir, mesajında şunları kaydetti;

“Demokrasinin temel taşlarından olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Toplumun haber alma ve bilgilenme ihtiyacını objektif, ilkeli ve kaliteli habercilik anlayışı ile yansıtan gazetecilik mesleği sorumluluk, fedakârlık ve vicdan gerektiren zor mesleklerden biridir.

Bazen savaş meydanlarında, insanlık dramlarının yaşandığı yerlerde, bazen deprem bölgelerinde; hayatın her noktasında her an tehlikeyle burun buruna, kimi zaman sokakta halkın nabzını tutan, kimi zaman hastane yoğun bakımlarında sağlık çalışanlarının zorlu mesailerini en sıcak gelişmelerle vatandaşa ulaştıran gazeteciler, hayati bir görevi yerine getirmektedirler.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletimizin gözü kulağı olmaktadırlar.

Mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görev icra eden, ülke ve dünya gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumu bilgilendiren, milletimizin sesi, vicdanı olan tüm basın emekçilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER