Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş güven tazeledi

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş güven tazeledi

Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED)’nin 16’ıncı olağan genel kongresi gerçekleşti. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Başkan Halise Tekbaş yeniden başkanlığa getirildi.

ÇED'in Yönetim Kuruluna; Yaşar Yıltan Güngör,  Mustafa Naci Özer, Mustafa Temel ve Yakup Karaca getirilirken Denetleme Kurulu’na Mehmet Demirel Babacanoğlu, Muharrem Öztürk ve Bekir Dağsever seçildi.

Kültür Ve Sanata Katkı Veriyoruz

Dernek binasında yapılan genel kurul sonrası desteklerinden dolayı üyelere teşekkür eden ÇED Başkanı Halise Tekbaş, amaçlarının “Bereketli topraklar” Çukurova’nın kültür ve sanatına katkı koymak olduğunu ifade etti. Başkan Tekbaş, “Burada ben sen yok, biz varız. Edebiyat dünyamıza yeni kalemler kazandırmak istiyoruz.” dedi. 

Cumhuriyetin 100. Yılı ve Atatürk

Kuruldukları günden buyana Çukurova’nın zengin olan kültür ve edebiyatını daha da ileri noktalara taşımak için çabaladıklarını hatırlatan Başkan Tekbaş, “Bu çerçevede kentimizde kültürel etkinlikler, okuma atölyeleri, festivaller gibi çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz 8. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’ni bu yıl Kıbrıs’ta düzenliyoruz. Büyük emeklerle hazırladığımız bu organizasyonun her yıl daha da yoğun ilgi görmesinin gururunu yaşıyoruz. Bu yılki etkinliğin Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi bizleri daha da mutlu etti; kıvançlıyız… Festivalde ‘Cumhuriyetin 100. Yılı ve Atatürk’ temalı şiirlere ağırlık vereceğiz. 26- 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu programın heyecanı içerisindeyiz.” şeklinde konuştu. 

ÇED’in olağan genel kurulu sonrası yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu: 

YÖNETİM KURULU:  Halise Tekbaş (Başkan), Yaşar Yıltan, Mustafa Temel, Mustafa Naci Özer, Yakup Karaca

YÖNETİM KURULU YEDEK: Nuriz Gökmenoğlu, Cemal Ünal, Fatma Tekbaş, Bekir Halk, Haydar Çağlar

DENETLEME KURULU: Mehmet Demirel Babacanoğlu, Muharrem Öztürk, Bekir Dağsever

DENETLEME KURULU YEDEK: Leyla Gökgöl, Emin Doğan, Lütfi Küpeli


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER