Çukurova İletişim Fakültesi'nin Büyük Başarısı

Çukurova İletişim Fakültesi'nin Büyük Başarısı

Aydın Doğan Vakfı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen 30. Genç İletişimciler Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri birçok dalda aldıkları ödüllerle damgasını vurdu.

Hilton İstanbul Bosphorus'ta gerçekleşen törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Cemiyet olarak Aydın Doğan Vakfı’nın 30 yıla yakın süredir düzenlediği yarışmaya katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ ise bu yıldan itibaren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de yarışmaya katkı sunacağını belirtti.


Ödül törenine, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Yasemin Ünlü, Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Dursun ve ödül alan öğrenciler katıldı.


Yarışmaya 486 Öğrenci 537 Projeyle Katıldı

36 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel ve internet yayıncılığı dallarında 486 öğrenci 537 projenin değerlendirildiği yarışmada, 21 üniversiteden 59 öğrencinin toplam 43 projesi ödüle değer bulundu.


Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi En Fazla Ödül Alan Üniversite Oldu

Yazılı dalda haber ve haber araştırma kategorisinde birinciliğe Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Sudet Karagöz, "Alper, Venhar Hanım ve SMA Hastaları" projesiyle layık görüldü. Karagöz, ödülünü Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın elinden aldı.

Mizanpaj kategorisinde Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Çiğdem Akdoğan "Anlatı" projesiyle birincilik ödülüne değer görüldü.

İşitsel dalda radyo haber spikerliği kategorisinde de yine Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Çağrıbey Çakır “Radyo Atina” isimli projesi ile birincilik ödülünün sahibi oldu.


Röportaj kategorisinde Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Çağdaş Ak “Silinen Bir Geçmişin Üstüne Yeni Bir Yaşam” projesi ile ikincilik ödülüne, haber/haber araştırma dalında Asım Çetin " Karaisalı Tarım Emekçileri " haberi ile yine ikincilik, spor kategorisinde ise Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Mehmet Şahutoğlu ve Cem Dizdar “Futbol Bizi Anlatıyor” projeleri ile üçüncülüğe layık bulundular.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER