MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Önce Türkiye diyen basın, başımızın tacıdır"

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Önce Türkiye diyen basın, başımızın tacıdır"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Ülkemizin, milletimizin, insanımızın önceliklerini, hak ve adaleti gözeten, bozguncu değil, daima birleştirici olan; kendi içinde otokontrol - otosansürü uygulayan basın her zaman takdire şayandır. 'Önce Türkiye' diyen basın başımızın tacıdır." dedi.


MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 24 Temmuz 1908’de sansürün kaldırılışının yıl dönümünde Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda “Basın tüm rejimlerde ülkelerin ve toplumların daha şeffaf, daha adil, daha sağlıklı yönetim sistemleri içinde kalmaları ve gelişmeleri için vazgeçilmez öneme sahiptir. Kamusal bir güç konumunda kabul gören basın halkın gözü, kulağı ve dili olarak işlev yapmaktadır. Bu manada basını çok önemsiyoruz.” ifadesini kullandı. 

Basını temsil eden kurumların durumu...

Bazı basın-yayın organlarının Türkiye düşmanı emperyalist ülkelerin etkisi ve kontrolü altında yayın hayatını sürdürdüğüne dikkat çeken Avcı şunları söyledi:

“Bazı basın-yayın organlarının Türk düşmanlarının gözü, kulağı ve dili haline gelmiş olmaları çok hazin bir durumdur. Türkiye’nin içeride ve dışarıda attığı her adıma yabancı başkentlerden bakan, onların gözüyle yorumlayan basın, ‘Türk basını’ olarak ifade edilemez. Basınımızı temsil konumundaki kuruluşlarımızın ise bu hayati konuya hiç temas etmemeleri, ihaneti görmemeleri üzerinde düşünülmesi ve çalışılması gereken çok önemli meseledir."

"Sınırsız özgürlük olamaz"

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, her alanda olduğu gibi basında da sınırsız özgürlüğün olamayacağını vurgulayarak, “Bu gerçeği ve sınırı en iyi Anadolu basını uygulamaktadır. Ülkemizin, milletimizin, insanımızın önceliklerini, hak ve adaleti gözeten, bozguncu değil, daima birleştirici olan; kendi içinde otokontrol - otosansürü uygulayan basın her zaman takdire şayandır. 'Önce Türkiye' diyen basın başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik ediyor, başarı dileklerimle selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER