AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Birileri CHP'yi gasp edip başkalarının hizmetine sunuyor'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Birileri CHP'yi gasp edip başkalarının hizmetine sunuyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kalp işareti yapmakta zorlananlar kürsüye çıkar çıkmaz HDP'nin sembolü olan işaretleri yapıyor." dedi.

AK Parti Adana milletvekili adayı Ömer Çelik, Adana'nın Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi Kapalı Semt Pazarı'nda vatandaşlara hitap etti.

İşte Çelik'in açıklamaları;

"14 Mayıs günü Cumhurbaşkanı'mızı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmek için verdiğimiz her oyla beraber karşımıza fitne siyasetiyle, ayrımcılık siyasetiyle çıkanlara da en güçlü cevabı vermiş olacağız. İşte o zaman demokrasi zaferimizi kutlayacağız." 

"ONLARI BİZLER SİYASET SAHNESİNDEN GÖNDERECEĞİZ"

"TCG Anadolu gemimiz nerede? İzmir'de. Peki bu karşımızdaki ittifakın cumhurbaşkanı adaylarından biri çıkmış. Ne diyor? Diyor ki '15 Mayıs'ta TCG Anadolu gemisi, İzmir'den gidecek. İHA'ların, SİHA'ların da lafı bir daha duyulmayacak' diyor. Anadolu gemisinden niye rahatsız oluyorsun? İHA'lardan, SİHA'lardan niye rahatsız oluyorsun? HDP'nin niye rahatsız olduğunu biliyoruz. Teröre karşı operasyon yapılmasın diye rahatsız oluyor. Peki siz niye rahatsız oluyorsunuz? O yüzden '15 Mayıs'ta TCG Anadolu gemisini İzmir'den göndereceğiz' diyenlere, asıl onları bizler siyaset sahnesinden göndereceğiz."

"BAKIN BİRİLERİ CHP'Yİ ÇALIYOR"

"Kalpte sevgi olmayınca iki parmağını bir araya getirip kalp işareti yapamıyor ama 3 aydır kalp işareti yapamayan CHP'lilerin, bunların cumhurbaşkanı yardımcısı adaylarının dün 30 saniyede HDP'nin işaretini yaptığını gördük. Çukurova'daki CHP'li kardeşlerimize, gönül veren kardeşlerimize anlatın. Bakın birileri CHP'yi çalıyor. Birileri CHP'yi gasp edip başkalarının hizmetine sunuyor. Kalp işareti yapmakta zorlananlar kürsüye çıkar çıkmaz HDP'nin sembolü olan işaretleri yapıyor. Orada, meydanda terör örgütünü destekleyen sloganlar atıldığı zaman alkış tutuyorlar. "

"MASANIN ALTINDAKİ PROJE AÇIĞA ÇIKMIŞTIR"

"Bunlar mitinglerinde çıkmışlar HDP'nin işaretlerini yaparak o bölücü sloganlara alkış tutuyorlardı. Şimdi mesele netleşmiştir. Masanın altındaki proje açığa çıkmıştır. Her şey belli olmuştur. Bugün bunlardan bir tanesi çıktı dedi ki 'Seçimlerden sonra bizim arkadaşlarımız serbest kalacak.' Serbest kalacak dediklerinden bir tanesi ne demişti? Açıklaması neydi? 'Biz sırtımızı PKK'ya dayıyoruz' demişti. Ve o şekilde ceza almıştı. 'Sırtımızı PKK'ya dayıyoruz' diyenlerin serbest kalacağını vadediyor. Biz bunlara en güçlü cevabı tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan cevabını 14 Mayıs'ta Recep Tayyip Erdoğan diyerek vereceğiz."

"PYD VE YPG, PKK'NIN SURİYE KOLUDUR"

"Şimdi bir şey daha çıktı. Çukurovalıların deyişiyle 10'lu masanın üyelerinden bir tanesi çıktı dedi ki 'PKK terör örgütü. Çünkü Avrupalılar ve Amerikalılar onu tanıyor. Ama PYD ve YPG meselesi farklı. Onu Avrupalılar ve Amerikalılar terör örgütü olarak tanımıyor' dedi. Bunlara hatırlatmak lazım. PYD ve YPG, PKK'nın Suriye koludur. Amerika'sı, Avrupa'sı onu tanımasa da milletimiz ve devletimiz bunlara terör örgütü demektedir." 

"BİZİM SİYASETİMİZ YURTTAN SESLER KOROSUDUR"

"Eskiden radyoda bir program vardı. Bizim siyasetimizi en iyi o tarif eder, Yurttan Sesler Korosu. Bizim siyasetimiz yurttan sesler korosudur; onların siyaseti, dokuzlu, onlu masanın kakofonisidir. Yurttan sesler korosunun kardeşlik, birlik şarkıları söylemesine, beraberlik türküleri söylemesine, dirlik içinde, bu ülkede kardeşçe yaşamasına kimse engel koyamayacak."

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER